07 березня 2013 о 21:46 | Новини культури
![](https://old.honchar.org.ua/wp-content/uploads/wp-post-thumbnail/3x1uj6.jpg)
В Івано-Франківську завчасно почали святкувати ювілей Тараса Шевченка. 6 березня там відкрили 171-й в області пам’ятник великому Кобзарю.
Погруддя поета на двометровому постаменті встановили в Українській гімназії №1. Це була ініціатива батьківського колективу. Автор монумента – прикарпатський скульптор Василь Вільшук. Спочатку хотіли встановити бюст молодого Шевченка, але зупинилися на більш пізнаваному образі Кобзаря у старших літах.
«Ми маємо приклад людини, яка в часи окупації Російської імперії змогла піднести голос. В тих умовах гордо називав себе українцем, Російську імперію називав тюрмою, а росіян – окупантами. Він це говорив і не боявся», – розповів директор Української гімназії №1 у м. Івано-Франківську Ігор Дейчаківський.