Мистецька виставка Сергія Радька

30 серпня в Музеї Івана Гончара відкрилася ювілейна художня виставка видатного художника-монументаліста, гончара і філософа, поета і кобзаря Сергія Радька.

На виставці представлено близько 200 уже відомих і нових творів живопису та кераміки з колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та численних приватних колекцій.

Відомий український художник-кераміст Неллі Ісупова лаконічно охарактеризувала творчість Сергія Радька так: «Свобода мислення відрізняє Сергія від інших… Він має власне обличчя. Він абсолютно вільний. Він не дивиться, як роблять інші. От він такий і все! Він немовби грає в примітивізм, хоча насправді є дуже професійним художником. Він має почуття свободи, гумору, яких не вистачає багатьом мистцям. У кераміці, скульптурі нерідко потрібно, щоб глядач посміхнувся. Перед іншими роботами треба надовго задумуватися. А тут потрібна легкість сприйняття й свобода роздумування, точно так, як усе сприймає дитина. Загалом, важко робити, як дитина, особливо ж, коли робить професіонал. Але якщо це вдається, то це вже ознака геніальності!».

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

Сергій Радько

«Мій ідеал, – зізнається Сергій Радько, – жити за покликанням, звірятися з тим ідеалом, внутрішнім камертоном, який ніби не конкретний, але саме він вказує напрямок, дає змогу орієнтуватися у всесвіті… Люблю стиль імпровізації: працювати стрімко, весело, артистично. Якщо вийде. Стиль мій такий трохи корявий – як не поляпав, усе до місця. Трохи архаїки. А загалом стиль легкий. Присутні сільські мотиви, адже в селі живу… Зараз економічна скрута заставляє уважніше придивитися до того, що не таке вже й дороге, але таке природне, доречне й таке відповідне нашій культурі: це – глина. Словом, я люблю гончарство! Я вірю гончарству, в його неперевершену простоту, силу й красу». Здається, що від самого народження Сергій не перестає дивувати світ, щоразу по-новому відкриваючи його для себе й даруючи оточуючим власне бачення довколишньої Краси й Гармонії.

Виставка триватиме до 23 вересня 2013 року.

Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати