Музей Івана Гончара на Кураж Базарі

02 квітня 2019 о 18:52 | Відбулося

У березні музей Івана Гончара став співорганізатором проекту “Кураж Базар Весняний”. У 19-му павільйоні Експоцентру ми співали весну разом з гуртами “Рожаниця”, “Райгородок”, “Щука-Риба” та “Дивина”. Гості мали нагоду долучитись до традиційних танців, хороводів, ігор.

Важливою змістовною частиною події стало передставлення нових пісень, весняних і не тільки, з архіву проекту “Поліфонія”. Бовсунівські бабусі – автентичні співачки із с.Бовсуни, що на Житомирщині. Вони влаштували справжній перформенс на сцені, озвучений живим та глибинним поліським співом.

Значну увагу викликав ярмарок традиційних ремесел. Майстри представили ткані килими, іграшки з дерева, свічки з натурального воску, витинанки, народні ляльки, вироби з соломки та писанки, традиційні прикраси, традиційне гончарство та подільські розписані миски, вироби з лози, тощо. Фотозони були заповнені збільшеними копіями світлин з альбому “Україна та українці” та реквізитом з музею Гончара, зокрема величезними яворівськими іграшками.

Про особливості традиційного костюму, орнаментику та Генріха Брокара спеціально гостям Кураж Базару розповідала у зоні лекторію Олександра Сторчай, старша наукова співробітниця музею. Ще ми ласували весняними “жайворонками” з тіста, слухали записи з найбільшого архіву української традиційної пісні “Поліфонія” та насолоджувалися сонячними променями і прекрасною компанією!

Настя Телікова (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати