Майстер-клас зі створення барикадного хендмейду, або як правильно розмальовувати каску

09 грудня 2014 о 17:57 | Відбулося

5 грудня у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у рамках інтерактивного виставкового проекту “ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ: (р)еволюційна культура Майдану” представники Спілки художників, Українського Дому та Мистецької сотні провели майстер-клас зі створення барикадного хендмейду, а саме – розказали про тонкощі розмальовування касок і продемонстрували власні уміння на практиці.

Винятковим цей майстер-клас можна назвати хоча б тому, що його проводив засновник ідеї розмальовування касок Юрій Яцків, творче псевдо – Пікассо. Він також розповів, що малював спочатку маркером. «Бувало, хлопці приходили з передової і просили щось зобразити: хто тризуб, хто візерунок. Ці розмальовані каски ставали своєрідними оберегами. Згодом до справи підключились художники. Малювали вже фарбами і на свій смак, а потім просто віддавали хлопцям».

Деякі каски були подаровані або продані туристам у якості сувенірів. Художник Ігор розказав, що таку розмальовану каску отримав у подарунок навіть Барак Обама. Презент змусив американського президента на деякий час відкласти важливі справи, щоб дізнатися більше про цей український тренд.

20141205_174611

20141205_175158

Існує декілька основних правил розмалювання касок, про які розповіла художниця Наталка.

1. Перш за все каску треба вимити, а також обов’язково протерти змоченою у спирті ватою. У такий спосіб вдасться знежирити поверхню. Це потрібно для того, аби фарба краще наносилась і не розтікалась.
2. Далі малюємо контури олівцем. Деякі художники попередньо створюють ескіз, інші – тримають образ майбутнього малюнку «у голові».
3. Наступний етап – малюємо фарбами. Тут – ніяких обмежень немає. Головне – в пориві творчості не вмочити пензлик у свій чай!)
4. І нарешті, коли фарби висохнуть, на малюнок потрібно нанести спеціальний закріплюючий лак, щоб каска, як предмет декору, довше радувала око.

Слідкувати за новинами інтерактивного виставкового проекту можна на сторінках:

  • http://www.mymedia.org.ua/
  • http://www.aup.com.ua/
  • www.honchar.org.ua
  • https://www.facebook.com/aupfoundation
  • https://www.facebook.com/freedomchoiceUA?fref=ts
  • www.facebook.com/honchar.museum
  • www.facebook.com/pages/Музей-Майдану
  • Хештег #FreedomUkraine

Підготовлено за підтримки програми MYMEDIA, яка фінансується DANIDA в рамках медіа лабораторії «Твій вибір#FreedomUkraine».

20141205_190246

Інна Кролевецька для НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати