5 грудня у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у рамках інтерактивного виставкового проекту “ТВОРЧІСТЬ СВОБОДИ: (р)еволюційна культура Майдану” представники Спілки художників, Українського Дому та Мистецької сотні провели майстер-клас зі створення барикадного хендмейду, а саме – розказали про тонкощі розмальовування касок і продемонстрували власні уміння на практиці.
Винятковим цей майстер-клас можна назвати хоча б тому, що його проводив засновник ідеї розмальовування касок Юрій Яцків, творче псевдо – Пікассо. Він також розповів, що малював спочатку маркером. «Бувало, хлопці приходили з передової і просили щось зобразити: хто тризуб, хто візерунок. Ці розмальовані каски ставали своєрідними оберегами. Згодом до справи підключились художники. Малювали вже фарбами і на свій смак, а потім просто віддавали хлопцям».
Деякі каски були подаровані або продані туристам у якості сувенірів. Художник Ігор розказав, що таку розмальовану каску отримав у подарунок навіть Барак Обама. Презент змусив американського президента на деякий час відкласти важливі справи, щоб дізнатися більше про цей український тренд.
Існує декілька основних правил розмалювання касок, про які розповіла художниця Наталка.
1. Перш за все каску треба вимити, а також обов’язково протерти змоченою у спирті ватою. У такий спосіб вдасться знежирити поверхню. Це потрібно для того, аби фарба краще наносилась і не розтікалась.
2. Далі малюємо контури олівцем. Деякі художники попередньо створюють ескіз, інші – тримають образ майбутнього малюнку «у голові».
3. Наступний етап – малюємо фарбами. Тут – ніяких обмежень немає. Головне – в пориві творчості не вмочити пензлик у свій чай!)
4. І нарешті, коли фарби висохнуть, на малюнок потрібно нанести спеціальний закріплюючий лак, щоб каска, як предмет декору, довше радувала око.
Слідкувати за новинами інтерактивного виставкового проекту можна на сторінках:
- http://www.mymedia.org.ua/
- http://www.aup.com.ua/
- www.honchar.org.ua
- https://www.facebook.com/aupfoundation
- https://www.facebook.com/freedomchoiceUA?fref=ts
- www.facebook.com/honchar.museum
- www.facebook.com/pages/Музей-Майдану
- Хештег #FreedomUkraine
Підготовлено за підтримки програми MYMEDIA, яка фінансується DANIDA в рамках медіа лабораторії «Твій вибір#FreedomUkraine».
Інна Кролевецька для НЦНК “Музей Івана Гончара”