Львівське видавництво за місяць продало 10 тис примірників розмальовки про Україну

Розмальовка «Я люблю Україну» Олесі Вакуленко, яку випустило львівське видавництво «Урбіно», за місяць продана накладом у 10 тис. примірників.

«Уже передпродаж показав, що проект буде безсумнівно дуже успішним. Перший наклад «Я люблю Україну» було розпродано ще до того, як ми його отримали із друкарні. Стало зрозуміло, що потрібно негайно замовляти другий і третій. Але й цих накладів уже немає! Загалом протягом місяця було продано 3 наклади, загальною кількістю 10 тисяч примірників. Зараз очікуємо на четвертий, більша частина якого вже теж замовлена. Протягом року плануємо продати не менше 50 тисяч, а для українського ринку це неабиякий успіх», – розповила ZAXID.NET співзасновниця видавництва «Урбіно» Божена Антоняк.

«За перший місяць продано майже 10 000 примірників. На харківській фабриці “Глобус” у роботі відразу два наклади цього бестселера, четвертий за рахунком вийде наприкінці грудня, а п’ятий в середині січня 2016 року», – написала вона.

Розмальовка

Розмальовка «Я люблю Україну» Олесі Вакуленко створена за мотивами українського декоративного розпису. Ця книжка належить до популярних сьогодні розмальовок для дорослих.

«Ідея замовити українську розмальовку в Олесі Вакуленко народилася влітку цього року. Познайомилися із цією молодою харківською художницею на ФБ, якщо чесно – то спершу побачили розмальовані нею футболки. Директор «Урбіно» Анатолій Івченко відразу зрозумів, що це людина, якій можна замовити українську розмальовку для дорослих. Бо досі розмальовок, які базувалися б на зразках українського народного декоративного мистецтва, у нас не було», – розповіла Божена Антоняк.

«На ринку зараз доступні не менше півтора десятки дорослих розмальовок-антистрес: від легших, як-от Джоанни Басфорд, до урбінівських «Дивовижних міст» Стіва Мак-Доналда з урбаністичними пейзажами. Але хотілося чогось рідного. Вибір припав на Олесю не випадково. Вона – випускниця Харківської академії художнього дизайну, до того ж – донька українських народних майстрів, Тамари й Олександра Вакуленків, онука Ганни Самарської – відомої народної художниці й учениці самої Катерини Білокур. Тобто народний живопис супроводжує Олесю змалку», – вважає вона.

«Отож ми сконтактувалися з майбутньою авторкою й запропонували їй співпрацю. Сама Олеся дуже захопилася цією ідеєю й почала дуже швидко її втілювати. Результатом задоволені всі – авторка, видавці і, звичайно, покупці, які замовляли розмальовку задовго до її появи в продажі», – зазначила Божена Антоняк.

«2016 року плануємо видати ще дві розмальовки, які базуватимуться на українському народному живописі. Друга вийде орієнтовно в березні, а третя – до Форуму видавців у вересні», – пообіцяли читачам у видавництві.

Розмальовка

ZAXID.NET також попросив поділитися міркуваннями з приводу того, чому останнім часом набули такої популярності розмальовки для дорослих.

«Розмальовки-ансистрес популярні в світі з 2013 року, коли вони вперше з’явилися на ринку. До нас вони прийшли ненабагато пізніше, у 2014 році «Чарівний сад» Джоанни Басфорд видали до Форуму видавців. Для багатьох це чудовий спосіб зняти напругу, позаяк її рівень у сучасному світі, на жаль, аж зашкалює. І тут кожен рятується, як уміє. Розмальовки тут дуже допомагають, бо вони цілком тебе захоплюють, вимагаючи неабиякої уваги й старанності (дорослі розмальовки містять дуже дрібні деталі, із розфарбовуванням яких не завжди легко впоратися! Зате скільки потім задоволення, коли бачиш власний витвір!). Розмальовка ж «Я люблю Україну» – це ще й зразки дуже талановитої графіки», – розповіла Божена Антоняк.

«Малюнки Олесі Вакуленко, які ілюструють історію кохання козака до дівчини, історію зі щасливим кінцем (бо ж закінчується усе весіллям!) додають позитиву навіть тоді, коли їх просто роздивляєшся, ще не почавши розмальовувати. У світі звична назва для дорослих розмальовок – розмальовка-антистрес. «Урбіно» вирішило назвати її ніжніше, по-нашому. Отак «Я люблю Україну» стала «розмальовкою для душі». Бо від споглядання цих таких рідних і близьких кожному українцеві малюнків на душі справді легшає!», вважає вона.

Нагадаємо, що «Я люблю Україну» успішно продається й за кордоном. Зокрема, придбати її можна на «Амазоні». Там же одним із лідерів є і «Чарівний сад» Джоанни Басфорд.

zaxid.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати