Лекція-концерт «Січові стрільці – воїни Архангела Михайла»

20 листопада 2014 о 18:36 | Відбулося

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» продовжує роботу Етнологічно-мистецького лекторі. 19 листопада кандидат філологічних наук Олена Чебанюк провела лекцію-концерт «Січові стрільці – воїни Архангела Михайла».

Мова йшла про історію та творчість українського військового об’єднання – Легіону Січових стрільців, що було створено в часи Першої світової війни молодими українськими патріотами.

Головним своїм завданням січові стрільці вважали «визволяти братів-українців з московських кайдан» і здобувати незалежність для рідного краю. Нова формація українського війська потребувала нових патріотичних і бойових пісень: січовики самі формували власний пісенний репертуар, писали нові твори, переспівували й перероблювали вірші й мелодії українських народних пісень, професійних поетів і композиторів. Ви дізнаєтесь про історію складання таких патріотичних пісень, як «Ой у лузі червона калина», «За Україну, за її волю», «Іхав стрілець на війноньку» та романсів, які вже давно стали народними піснями. Лекція супроводжувалася фото- та відеоматеріалами з українських архівних установ.

В концертній частині були стрілецькі пісні у виконанні народної артистки України Валентини Ковальської, гурту «Хорея Козацька» (під орудою заслуженого артиста України – Тараса Компаніченка) та фольклорного гурту «Роксоланія» (студенти-фольклористи Київського національного університету ім. Тараса Шевченка).

IMG_1379 IMG_1388 IMG_1390 IMG_1393 IMG_1402 IMG_1409 IMG_1417 IMG_1441 IMG_1505 IMG_1539 IMG_1545 IMG_1578 IMG_1599

Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати