Квітковою вечіркою завершився четвертий сезон лекторію з історії традиційного вбрання

24 травня 2019 о 17:57 | Відбулося

18 травня, в рамках Міжнародного дня музеїв, в музеї Гончара відбулася розкішна квіткова вечірка, котра стала завершенням четвертого сезону лекторію з історії традиційного вбрання.

Вінок як цілісний предмет остаточно сформувався наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. В традиційній народній культурі популярним було заквітчування голови – використання квітів як основної прикраси. Вперше дівчина заквітчувалася під час обряду ініціації «пострижини». Це була дуже знакова подія. Дівчинку заплітали, заквітчували або одягали шовкову хустинку, яку складали у стрічку та доповнювали квітами. І після цього дівчинка вже належала до дівочої громади.

Спеціально для події наукова співробітниця музею Олександра Сторчай та завідувачка фондів відділу “тканини” Ганна Кошманенко відтворили традиційні святкові вінки, маючи за приклади музейні предмети, етнографічні записи та старовинні фотографії.

Також було організовано показ цих новотворів за підтримки бренду одягу Ci by Charodeyki. На вечірці виступила Мар’яна Головко, акомпанував їй Денис Донцов.

У колекції Музею Івана Гончара зберігається двадцять п’ять унікальних автентичних вінків (ХХ ст.) і десять сучасних реконструкцій.

Фото Юлії Остроушко та Анастасії Телікової, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати