Козацькі пісні Дніпропетровщини внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Міжурядовий комітет із охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО вніс до переліку об’єктів світової культурної спадщини, яка потребує термінової охорони, українські козацькі пісні Дніпропетровщини. Про це повідомляє DW.COM.

Козацькі пісні співають у громадах Дніпропетровщини для розваги та підтримання зв’язку з минулим. У них ідеться про трагедії війни та особисті відносини козаків, вказано на сайті unesco.org.

У повідомленні ЮНЕСКО згадано три колективи, які продовжують традицію: «Криниця», «Богуславочка» та «Першоцвіт». До їхнього складу входять і чоловіки і жінки.

Козацькі пісні Дніпропетровщини — традиція, що передається в родинах із покоління в покоління, однак доля пісень перебуває під загрозою через старіння населення та невелику кількість джерел, із яких молодь може отримати знання для продовження традицій козацької пісні, зазначили в ЮНЕСКО.

Окрім українських козацьких пісень, перелік об’єктів культурної спадщини, яка потребує охорони, поповнили Bisalhães – технологія виробництва чорної кераміки з Португалії та Ma’di bowl — традиції музики та танців із Уганди.

ridna.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати