Концерт фольклорного гурту “Гуляйгород”

29 вересня 2014 о 14:20 | Видиво, Відбулося

26-го вересня в Музеї Івана Гончара відбувся сольний концерт чоловічої частини фольклорного гурту “ГУЛЯЙГОРОД”, під час якого співаки презентували пісенний проект “ЧОРНОМОРЦІ”, над яким хлопці працювали близько року.

Весь світ знає прекрасний чоловічий спів грузинів. З вишуканою музичною гармонією, довершенністю сильних чоловічих голосів, неодмінно уявляєш себе в горах, серед відважних воїнів, що безмежно люблять свою батьківщину! А що ж відомо про чоловічий спів українців, нащадків славних воїнів – козаків?!! Що відомо про Кубань – Чорноморію? Врешті, що МИ знаємо про себе?

Це багатоголосся українського “малинового клину” – теренів компактного розселення чорноморців, прямих нащадків запорожців, що переселились на Кубань з кінця ХVIII ст.. Культура чорноморців має питоме українське коріння, свідченням цього є мова та, власне, музична складова пісень.

Пісні, що увійшли до проекту, було записано від старожилів чорноморських станиць починаючи від 80-их років ХХ ст. включно до сьогодення. Саме ці унікальні “польові” аудіоматеріали, що ретельно вивчалися нами, стали основою проекту. Переважно це зразки народно-пісенної творчості станиць Уманської, Васюринської, Старонижестебліївської та Старомишаставської. Особливо співочою серед чорноморських станиць була і наразі залишається станиця Уманська, саме тому визначна кількість пісень походить саме з цієї станиці.

_MG_0318 _MG_0328 _MG_0506 _MG_0509 _MG_0524 _MG_0563

Символічною окрасою репертуару та безперечним доказом національної приналежності козаків-чорноморців є унікальний зразок “Ще не вмерла Україна” зі станиці Переяславської.

Актуальну дотепер пісню на вірш Т. Г. Шевченка “Ой чого ти почорніло, зеленоє поле” присвячено подіям 1651 року, коли козацьке військо гетьмана Б. Хмельницького зазнало поразки в битві під Берестечком. Пісня походить зі станиці Васюринської Дінського району Краснодарського краю.

“Зібралися всі бурлаки” зі станиці Старонижестебліївської Красноармійського району Краснодарського краю, є однією з найдавніших і улюблених пісень чорноморців.

“Ой з-за горки”,”Зажурились чорноморців”,”Ой у станиці Уманської”,”Кохайтеся чорні брови”, “Ой там коло річки”,”Ой там за Дунаєм”, “Чоловік пропив індика”, “В саду пташечка” походить з станиці Уманської Краснодарського краю.

ВИДИВО

ФОТОрепортаж

Богдан Пошивайло (фото), Володимир Хоменко (відео), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати