В Музеї Гончара відбулася лекція про Канадський музей цивілізації

23 вересня 2013 о 16:05 | Відбулося

20 вересня в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулася лекція Роберта-Богдана Климаша (Вінніпег, Канада) та Марини Гримич (Київ) на тему “Канадський музей цивілізації: східно-європейська колекція”.

Канадський музей цивілізації – один з найкращих і найстаріших у Північній Америці (за науково-методичною базою, за технічним оснащенням і за якістю колекції) музеїв етнографічного спрямування. Він знаходиться у місті Гатіно, провінція Онтаріо, на березі річки Оттава. Започаткований 1856 року.

У музеї діють три постійні експозиції: зал канадської історії, зали аборигенних народів та індіанської культури. Вони містять експонати, що розповідають про історію Канади, починаючи з життя корінних народів і закінчуючи сучасним етапом розвитку країни.

Canadian_museum_of_civilization_02

Museum of Civilisation

Spirit of Haida Gwaii_plaster_original

Тут докладно представлене життя перших поселенців, а також етапи подальшої імміграції та формування населення країни. Експозиції музею охоплюють історію західних, східних і північних територій Канади. Надзвичайно багата колекція аборигенних (індіянських, інуїтської, метиських) культур. Експозиція музею представляє напружену історію європейськоі імміграції до Канади.

Однією з найцікавіших колекцій музею є східно-європейська, збирачем якої і єдиним та багаторічним куратором був Роберт-Богдан Климаш. Нещодавно там працювала М. Гримич, запрошена музем для експертної оцінки цієї колекції.

Лекція

У лекції мова йшла про історію і структуру Канадського музею цивілізації, принципи класифікації та систематизації артефактів, історії збирання української колекції, яка складає 90% від східно-європейської.

Роберт-Богдан Климаш (м. Вінніпег, Канада) – народився в Торонто, навчався у Гарварді, Блумінгтоні, а нині працює в Центрі українсько-канадських студій університету Манітоба у м. Вінніпезі (Канада). Вважається піонером і водночас патріархом українсько-канадської фольклористики.

Марина Гримич – відомий український етнолог, видавець, письменник, автор і керівник кількох колективних масштабних проектів, таких як п’ятитомне видання «Народна культура українців: життєвий цикл людини», «Українці Бразилії». Засновник і керівник видавництва «Дуліби».

Лекція

Лекція

Лекція

Лекція

Лекція відбулася в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»).

Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати