Ірина Ігнатенко презентувала монографічне дослідження про народну медицину Полісся

05 квітня 2013 о 00:01 | Відбулося

2 квітня в Музеї Івана Гончара вже добре відома дослідниця Ірина Ігнатенко презентувала ще одну цінну книжкову новинку в галузі етнології – монографічне дослідження про народну медицину Полісся – “Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність” (на польових етнографічних матеріалах).

Дослідження значною мірою опирається на власноруч зібрані автором протягом 10 років експедиційні записи з більш як 100 сіл. Незважаючи на те, що книга стосується лише одного етнографічного субрегіону, вона, проте, є цінним джерелом знань, оскільки Полісся й досі зберігає свою архаїку. Вартість дослідження в очах поціновувача доброї наукової літератури зростає, коли стає відомим, що І.Ігнатенко збирала польові матеріали в забруднених унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС землях.

У книзі можна дізнатися як про носіїв народних медичних знань – знахарів та чаклунів; так і про самі хвороби (їх класифікація, етіологія, термінологія) та способи їх лікування на Середньому Поліссі. Причому дослідниця бере не лише традиційний зріз цього явища, а й широко залучає свідчення про сучасні трансформаційні процеси, які відбуваються в цій галузі.

Надзвичайно цікавим є розділ, де подаються сучасні українські народні замовляння в тому неторканому вигляді, в якому вони застосовуються знахарями та чаклунами.

Ірина Ігнатенко – кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Медицина Полісся

Медицина Полісся

Медицина Полісся

Медицина Полісся

Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати