Художниця виготовляє картини з рослинної сировини

У львівській галереї “Зелена канапа” відкрили виставку “Шепіт трав” львівської художниці Анни Попової. Вона працює у рідкісній техніці черпаного паперу. Мистецтво виготовлення картин із черпаного паперу популярне у Європі, в Україні цим займається не більше десятка митців.

Китайці виготовили перший папір з клаптиків тканин і рослинних волокон більше ніж 2000 років назад. З Китаю мистецтво виготовлення паперу поширилося по Шовковому шляху, потім дісталося до Європи. Японський черпаний папір виготовляється з рослинної сировини. Це цікава дослідницька робота, адже автор сам готує рослини для своїх робіт. Він ніби чарівник організовує і викладає кожну часточку, і створює з них задуману композицію. Процес підготовки до роботи займає багато часу, але все компенсується у процесі творення.

567295_3_w_1000

Десять років тому львів’янка навчалася в Польщі, там і освоїла технологію черпаного паперу. Теми робіт Анни Попової – природа, пейзажі і мінімалізм.

“У моїх роботах є часточки паперу, рослинних елементів – конопляних стебел, соломи, листя. Використовую тільки натуральні барвники. Назва “черпаний” – бо перед тим, як рідкий папір викласти на тканину, аби він сформувався у полотно – його черпають. Полотно утворюються за допомогою рослинного клею, який присутній у сировині. Коли висихає – робота готова, вона довговічна, у мене є роботи по 10 років”, – каже художниця Анна Попова.

567295_2_w_1000

Художниця також займається гобеленом, батиком, ручним черпаним папером, друком на тканині, об’ємно-просторовою пластикою з лози.

567295_8_w_1000

Триватиме виставка Анни Попової “Шепіт трав” до 20 липня 2014 року.

Світлини: Ольга Швед

Джерело: gazeta.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати