Громадськість запрошують долучитися до відновлення абрисів фундаментів Десятинної церкви

Громадська організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» за підтримки Міністерства культури, соціального проекту спільної дії КМДА “Зробимо разом”, Інституту Археології та Національного музею історії України розпочала відновлення фундаментів Десятинної церкви (церкви Богородиці) по вул. Володимирській, 2 у місті Києві.

14 вересня в Національному музеї історії України відбулась прес-конференція, присвячена презентації проекту «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)», який передбачає відновлення трасування фундаментів та благоустрій прилеглої території.

Презентували проект голова ГО «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива», керівник проекту благоустрою території Десятинної церкви Марина Соловйова, генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, заступник Київського міського голови — секретар Київради, член Наглядової ради соціального проекту спільної дії «Зробимо разом» Олексій Резніков, начальник Управління Охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Яків Діхтяр та голова Шевченківської районної у місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга.

«Ми звернулися до відповідних державних установ з проханням дозволити розпочати проектні роботи по відновленню консервації та трасуванню залишків фундаментів Десятинної церкви. Всі організації підтримали нашу ініціативу і надали відповідні погодження. І сьогоднішня подія демонструє нам, що коли є ініціатива громадськості, яка хоче зробити добру справу, влада її підтримає. Від сьогодні ми розпочинаємо відновлення фундаментів нашої пам’ятки, адже всі необхідні документи та підписи для відновлення обрисів та фундаментів вже зібрані,» — сказала Марина Соловйова.

Громадська організація переконана, що така визначна пам’ятка, як фундаменти Десятинної церкви, повинна слугувати символом української державності та правонаступності України від Київської Русі, усвідомлення українського народу, як самобутньої нації з великою історією.

Провідні дослідники в галузі візантійської та давньоруської архітектури підтвердили, що проект, який реалізовується ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» з консервацією решток фундаментів Десятинної церкви шляхом трасування бутовим каменем на сучасній поверхні планування храму є найдоцільнішим шляхом збереження пам’ятки.

Проект «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)» було затверджено до реалізації в рамках соціального проекту спільної дії «Зробимо разом». Враховуючи особливу значимість пам’ятника архітектури для міста Києва Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація та Національний музей історії України у найкоротші терміни надали всі погодження. Роботи розпочинаються від сьогодні і триватимуть до грудня. За три місяці благоустрій території планується завершити.

Однак, із урахуванням складного фінансового становища держави в цілому, організацію збору коштів для реалізації проекту «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» взяла особисто на себе із надією залучення коштів меценатів та благодійників. Організатори пропонують всім небайдужим до відновлення та популяризації національної культурної спадщини приєднатися до фінансування робіт з відновлення абрисів фундаментів Десятинної церкви шляхом перерахування коштів на спеціальний банківський рахунок, відкритий ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», всі кошти з якого будуть спрямовані на реалізацію нашого проекту.

Прізвища всіх меценатів та благодійників після завершення робіт будуть оприлюднені на спеціальній меморіальній дошці біля фундаментів Десятинної церкви.

БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ
для перерахування коштів для підтримки проекту
«Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)»

Найменування отримувача: ГО «АНДРІЇВСЬКО-ПЕЙЗАЖНА ІНІЦІАТИВА»
Код ЄДРПОУ: 38404873
Поточний рахунок: 26000550229103
Банк: ПАТ «УкрСиббанк»
МФО: 351005
Призначення платежу: Благодійний внесок

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати