Фотозамальовка з виставки писанок, рушників та ікон з фондів музею

20 березня 2013 о 21:38 | Відбулося

До 7 квітня в Музеї Івана Гончара триває виставка «До Великодня» – писанок, рушників, ікон з різних історико-етнографічних регіонів України, але найбільше – з центральних областей. Експонати відбиралися з музейних фондів.

Писанки з характерними візерунками та колоритом зі Східного та Західного Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Полісся, Гуцульщини, Лемківщини. Рушники постові та поминальні переважно з Середньої Наддніпрянщини – Київщини, Полтавщини, Черкащини, Чернігівщини; Слобожанщини – Сумщини; Нижньої Наддніпрянщини – Дніпропетровщини. Серед них є цілий ряд мережаних, які шились у п’яльцях технікою «українське мереживо», або «мережка настилом по сітці».

Ікони, датовані 17 – початком 20 століття, подають церковні та хатні образи Спасителя з Апостолами та Святими, Богородицею. Серед них кілька багатодільних та багатофігурних ікон. Особливо зворушливим подано сюжет, який поширився на Україні ще в Середньовіччі, названий «Недремне Око». На цих іконах ми бачимо Ісуса Христа підлітком, якому під час прощі до Єрусалиму було явлено у сні все майбутнє життя і його фінал. Ціла добірка ікон з празничного ряду іконостасів різних церков. Зокрема три ікони 18 століття, що належать до пасійного циклу – «Омовіння ніг», «Тайна Вечеря», «Христос перед Пілатом».

До Великодня

До Великодня

До Великодня

До Великодня

До Великодня

Богдан Пошивайло (фото)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати