Фестиваль “ОРЕЛІ” та ярмарок до Миколая (ФОТО)

17 грудня 2017 о 18:39 | Відбулося

Поринути в простір справжнього свята народної культури, мистецьких шедеврів та душевного тепла від спілкування з митцями кияни та гості міста змогли 16-17 грудня в музеї Івана Гончара, де вже традиційно перед Днем святого Миколая відбулися Дитяча різдвяна фестивалія “Орелі” та ярмарок народного мистецтва.

Тут панувала атмосфера підготовки до Різдва, можна було дізнатися про традиції святкування зимових свят, вивчити колядки та щедрівки, зимові обрядодії, традиційні народні ігри з дитячими фольклорними гуртами. Розмаїття творів традиційного мистецтва вражало, вироби, що сповнені живої енергії рук та душі майстра –  найкращі різдвяні дари для цілої родини.


Олександр Демченко, гончар, м.Київ

Майстер-класи із соломоплетіння, витинанки, виготовлення свічок, дідухів, розпис яворівської іграшки, глиняних дзвоників, випікання та розписування пряників, розмальовування зірок, приготування куті та інших різдвяних страв. Протягом трьох днів фестивалії дітлахи змогли створити мистецький, традиційний та рукотворний подарунок до різдвяних свят, навчитись виготовляти разом з батьками традиційні різдвяні атрибути: дідухи, витинанки, різдвяні зірки.

Також відвідувачі фестивалії змогли побачити три різдвяні виставки. Виставка янголів (як спроба пізнати невидиме), на якій будуть представлені твори, що виготовлені з різних матеріалів та в різних техніках народними майстрами; виставка “Янголи співають” – роботи майстрів Ольги Шинкаренко та Раїси Лугової та їх учнів; виставка пряничних форм полтавського майстра Володимира Маркар’яна.

Учасники Фестивалю: Дитячі фольклорні гурти “Вербиченька”, “Цвітень”, “Райгородок”, “Правиця”, “Джерельце”, “Орелі”, фольклорні гурти с.Фасова Макарівського р-ну Київської обл. та с.Горошків Тетіївського р-ну Київської обл..

НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати