Донецький краєзнавчий музей остаточно перетворився на руїни

Видання «Діалог» оприлюднило фотографії теперішнього стану Донецького краєзнавчого музею. Його споруда зруйнована, зали засипає снігом. Судячи з усього, будівлю ніхто відновлювати не збирається.

Нагадаємо, під обстріл краєзнавчий музей потрапив 20 серпня. Тоді було зруйновано його ліве крило.

В результаті двох обстрілів були зруйновані покрівлю та стіни, також постраждали експонати музею. Найбільше постраждав зал етнографії, в експозиції якого були виставлені ікони та українські національні костюми. У фондах музею знаходиться більше 120 тисяч експонатів.

a298b89813974afccfc428ccbb91ef22

Як повідомили «Діалогу» співробітники музею, частина з них зруйнована, частина розтягнули мародери в перші дні після руйнування. В даний час музей не працює.

Проте співробітники у грудні таки відзначили 90-річчя закладу. Про це повідомляє Укрінформ.

«У ході бойових дій, масованого артобстрілу в серпні музей отримав значні руйнування, – розповіла його головний хранитель Тетяна Койнаш. – Загальні збитки склав 85 мільйонів гривень.

Тепер ті експонати, які вдалося зберегти, розмістили у колишній Братській школі початку минулого сторіччя.

Донецький краєзнавчий музей був створений 17 вересня 1924. Однак в окрему будівлю по вулиці Челюскінців він переїхав в грудні 1972 року. Щорічно музей проводив близько 40 виставок, щороку його відвідувало понад 200 тисяч відвідувачів.

zaxid.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати