Автентичне українське багатоголосся наживо почують у Парижі

13 листопада 2018 о 18:15 | Новини музею

24 листопада у паризькому Соборі Святого Володимира Великого відбудеться концерт Polyphonies: Chant polyphonique traditionnel de l’Ukraine. У програмі прозвучать унікальні народні поліфонійні пісні, що своїм коріння сягають 15-17 століть, мало відомі світу і є справжнім скарбом на мапі європейської та світової пісенної спадщини.

Пісенну традицію представлятимуть автентичні виконавиці Доменіка Чекун із с. Старі Коні та родинний гурт із с. Сварицевичі Рівненської області, які ще й досі зберігають традицію в живому середовищі побутування. Учасником концерту також стане БОЖИЧІ ансамбль української аутентичної музики з Києва, який більше 15 років займається дослідженням, відтворенням та реконструкцією традиційної народної музики.

У програмі будуть представлені й зразки сучасної інтерпретації традиційного звучання, що осмислено розвивають народну музику. У міжнародному складі музикантів: Susanna Karpenko, спів (Київ, Україна), Кирило Бородін, скрипка (Київ, Україна), Володимир Пономарьов, альт (Київ, Україна), Марія Хмельова, духові (Київ, Україна), Міклош Бот, гітара (Будапешт, Угорщина).

Концерт відбудеться в рамках презентації проекту polyphonyproject.com. Метою проекту є збереження та представлення світу українського народного багатоголосся. Це науково-дослідний та культурно-мистецький проект міжнародної співпраці України, Франції та Угорщини. Проект реалізується за підтримки Український культурний фонд та Європейської програми Креативна Європа.

13

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати