У Львові представили новий арт-бук – “Наречена”

22 вересня 2017 о 14:29 | Видиво, Відбулося

Музей Івана Гончара і платформа “Ковчег Україна” представили новий арт-бук – “Наречена”.

“Дівчатка часто одержимі архетипом “принцеса-наречена” – змалечку приміряють мамині шпильки і прикраси, роблять фату із тюлі. Але тепер у їхніх мріях домінують пишні сукні зі стразами та діамантові тіари. А ми б хотіли дослідити – чи можна стати принцесою у сорочці із домотканого полотна? Адже вишиті сорочки на весь рукав, ткані шовком плахти, золоті дукачі і срібні салби – все це вражає не менше за сукні з криноліном”, – кажуть упорядники арт-буку.

Арт-бук “Наречена” – це мандрівка у світ традиційного весільного костюму. Книга показує неймовірну розкіш традиційного вбрання і вчить дітей відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди. І, можливо, тоді хтось з дівчаток захоче стати королівною у сорочці з домотканого полотна.

“Наречена” є продовженням популярного арт-буку “Скриня. Речі Сили”, що вийшов минулого року у видавництві Старого Лева.

Цей проект створено за підтримки Музею Івана Гончара на основі музейної колекції, а також колекцій відомих українських збирачів старовини – Роксоляни Шимчук (Етно-галерея Роксоляни Шимчук), Уляни Явної (Давній народний одяг), Віктора Ющенка, майстерні дитячого одягу “Аденчик-Баденчик”.

Відео з презентації арт-буку “Наречена” на 24-му Форумі видавців у Львові

НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати