Живописні краєвиди Георгія Ткаченка

12 травня - 14 червня 2017 |

З 12 травня до 14 червня 2017 року запрошуємо відвідати мистецьку виставку “Живописні краєвиди Георгія Ткаченка”.

Георгій Кирилович Ткаченко (1898–1993 рр.) посідав особливе місце в українському мистецькому соціумі Києва 1960–1990-х років. Його знали як талановитого архітектора та художника, почесного члена Спілки художників і Спілки архітекторів, бандуриста та засновника Київського Кобзарського Цеху. Цій дивовижній людині судилося прожити майже ціле століття творчості, боротьби й самовдосконалення.

Закоханий у традиційну архітектуру України, Георгій Ткаченко одразу після заснування Товариства охорони пам’яток історії та культури стає його добровільним кореспондентом. Він виїздить у далекі мандрівки, замальовуючи краєвиди та дерев’яні церкви, багато з яких дійшло до сьогодення тільки на його роботах.

Авторові були чужі міські забудови й досягнення технічного прогресу – він шукав гармонії серед природи і знаходив її, переносячи у свої роботи найтонші нюанси й настрої. Ткаченко створив особливий романтичний образ християнської України, висловлюваний абсолютно своєрідною художньою мовою.

На виставці представлено олійний та акварельний живопис Георгія Ткаченка з приватної колекції академіка Василя Перевальського. Більшість із даних натурних етюдів за життя художника не експонувалися. Використовуючи стриману палітру кольорів, автору вдалося досягти різноманітності з надзвичайною точністю і душевною тонкістю. Слова «брати відношення акордом» були типовими для Ткаченка і часто вживалися ним для пояснення закономірностей побудови живописного полотна.

Засоби виразності й живописні ефекти Георгія Ткаченка не стають самодостатніми, вони завжди підпорядковані головному – поетично відтворити казкову романтику рідної землі, її красу й величаву врочистість. А надзвичайна музикальність кольорової гармонії художника пояснюється важливим місцем музики в його житті. “…Насправді я не чинив у житті нічого надзвичайного, – казав Георгій Ткаченко, – тільки те, що мені подобалося. Коли ж це виявилося потрібне ще й іншим – я дуже радий“.

Вхід на виставку – за вартістю вхідного квитка.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати