“Запусти”, або “останні” танці перед постом

19 листопада 2011 |

19 лиcтопада 2011 року запрошуємо в Музей Івана Гончара на «Запусти» (Великі танці на вигоні) в рамках проекту «Осінь весільна».

Традиційно останнє весілля справляли на св.Михайла – 21 листопада. Недаремно кажуть: «Перебирала дівка до Дмитра, а після Михайла за якогось шкандибайла заледве пішла». Святий Михайло не тільки приїжджав на білому коні (тобто приносив сніг), але й замикав на ключ останнє весілля й танці. Адже з 28 листопада заходить Пилипівський піст – «Пилипівка». Парубоцька та дівоцька громади 27 листопада справляли «Запусти», або «Пущення» – «останні» танці. Ввечері ходили парубки з музиками від хати до хати і з пошаною запитували: «Пане, господарю, чи є у вас в хаті парубок, чи дівка? Відпускайте на «Запусти!».

Тож і ми вас просимо:

Аж на трьох весіллях
востаннє цього року гуляти,
Колачами, вареницями заїдати,
Ще й «Польку з гудзом» і «Гуцулку» танцювати.

У програмі заходу:

17:30 – Зустріч з режисером Роксі Топорович – США (місто Парма, штат Огайо) та презентація її фільму «Фольк!»- своєрідної мандрівки світом українського народного танцю (погляд-модерн).

18:15 – Показ весільної обрядовості у виконанні фіналістів XII Всеукраїнського фестивалю «ЧЕРВОНА РУТА – 2011»:

  • Весілля з Коломиї – народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Ключівські візерунки» (художній керівник Бойчук Марія) с.Великий ключів, Коломийського р-ну, Івано-Франківської обл.;
  • Весілля з Буковини – зразкового фольклорного колективу «Калинове намисто» (художній керівник Зварич Ганна Степанівна) с.Южинець, Кіцманського р-ну., Чернівецької обл.;
  • Весілля з Тернопільщини – народно-аматорського, обрядово- фольклорного ансамблю «Заліщанка» (художній керівник Шляхчук Галина Іванівна) с.Залісці, Збаразького р-ну, Тернопільської обл.

20:15-21:30 – Забави, Танці.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей, студентів та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати