Запрошуємо на “Запусти”, або на останнє цьогоріч весілля від “Рожаниці”

27 листопада 2013 |

27 листопада 2013 року о 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на «Запусти» на останнє цьогоріч весілля від «Рожаниці».

«До Дмитра – дівка хитра, а по Дмитрищу – ще хитріща», – казали в народі. Від Дмитра (9 листопада) переставали ходити старости, а на Михайла справляли останнє весілля, бо Михайло не тільки приїжджає «на білому коні» (зі снігом), але і замикає забави і танці на ключ – за тиждень піст. То ж дівчата, котрих не засватали до Дмитра, мали бути «хитріші», і дуже активно відвідували всі вечорниці, щоб забезпечити собі прихід старостів після закінчення посту.

Парубоцька та дівоцька громади справляли «Запусти» (побутували назви – «Пущеннє», «Постове», «Останні гулі») якраз на Пилипа, тому і передріздвяний піст, що починався на наступний день з 28 листопада, має назву «Пилипівка».
Гуляла вся неодружена молодь, бо «Пилип не до кожного прилип».

За доброї погоди забаву влаштовували на царині, оболоні чи на тому місці, де влітку збиралася молодь («вулиця»). Коли сутеніло, парубки із музиками обходили село, від хати до хати, шанобливо гукаючи перед ворітьми: «Пане господарю, чи є у Вас парубок чи дівка? Пустіть на «Запусти». А якщо господарі віднікувалися або бурчали, то можна було почути жартівливе у відповідь: «А якщо не будете і на вечорниці пускати, то доведеться на Андрея згадати».

Тож і ми вас просимо:

Приходьте до нас на «Запусти»,
Нехай вас тато і мама відпустять.
На гарну забаву, на добру розмову,
Як буде файно – прийдете знову.

У ПРОГРАМІ ЗАХОДУ:

18:00 – 19:00 – Показ весільної обрядовості з Чернігівщини від фольклорного гурту «Рожаниця» (дівич-вечір, гільце, наряджання молодої, благословення батьків, посад)
19:00 –19:20 – Перейма від молодого («Бурса фольклору»)
19:20 – 20:00 – Весілля від молодої («Рожаниця») (перепій, покривання молодої, розподіл короваю)
20:00 – 22:00 – забави, танці, від весільних музик (гурт «Варйон»)

Вхідний квиток: для дорослих – 15 грн., для школярів, студентів та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати