Запрошуємо на інтерактивне безкоштовне відвідання музею Гончара

17-18 травня 2015 |

До Міжнародного дня музеїв 17–18 травня з 10:00 до 17:00 Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» запрошує на інтерактивне безкоштовне відвідання.

Кожен відвідувач матиме змогу не лише безкоштовно відвідати музей, а і долучитися у простий цікавий спосіб до розвитку його експозиційного простору, доповнення експозиційного наративу власними історіями та гіпотезами.

Як відомо, музейні тексти (анотації до залів, підписи до експонатів, путівники залами тощо) покликані покращити якість відвідання музею, глибше пізнати висвітлювані теми, створити тісніший зв’язок між відвідувачем і експонатами. В ідеалі, вони мають поширювати контекстуальні історії та відповідати на спорадичні запитання під час візиту.

Однак, підписи під експонатами здебільшого подаються занадто «офіційною» мовою, що може спантеличувати відвідувачів, котрі потребують зрозумілого пояснення чи інтерпретації, а ще прикріше – створювати відчуття у них власного невігластва.

У багатьох музеях – мінімум текстів і пояснень через позицію, що мистецтво чи експонати говорять самі за себе і не варто нав’язувати кураторські концепти відвідувачам. На таких засадах створювалася й основна експозиція Музею Івана Гончара в 2004 р. Утім сьогодні, зрозуміло, що більшість відвідувачів таки не може обійтися без допоміжної інформації, яка поглиблює їхнє знання як про окремі об’єкти на виставці, їхніх творців та користувачів, так і про загальний історико-культурний контекст і навіть етично-світоглядні засади їхнього функціонування.

Тож, у межах експериментальних проектів «Актуальний Музей» та «Голоси відвідувачів», ми запрошуємо усіх бажаючих ознайомитися із експозицією Музею Івана Гончара, обрати експонат (який для них є найцікавішим, найзначимішим, або викликає певні асоціації), зробити власні підписи чи історії відштовхуючись від того, що вони вже знають про цей предмет і що хотіли б дізнатися про нього (які запитання виникають в них)? Або ж знайти в експозиції невідомий предмет і спробувати пояснити його призначення. Тексти можна написати на кольорових стікерах і наклеїти поряд із обраними експонатами. У такому вигляді експозиція залишатиметься впродовж наступного тижня, світлини з підписами буде розміщено на музейному сайті та в соцмережах, а кращі анотації будуть використані для модернізації музейного простору цього року.

Розбудуємо наші музеї разом!

Тел. для довідок: (044) 280-52-10, (067) 737-53-47

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати