Запрошуємо на Колодія

1 березня 2020 17:00-20:00 |

1 березня запрошуємо на святкування Колодія. На вас чекатимуть: весняні ігри, традиційні пісні й танці, відкуп від колодки, колодчані обрядодії, вареники та інші частування, майстер-класи з оздоблення «колодки» паперовими квітами, вибійка, сукання воскових свічок, виплітання традиційних дівочих зачісок.

?Що?
Колодій або Колодка. Святкується на останньому тижні перед великим постом. Свято, що знаменувало кінець м’ясниць і прихід Великого посту. Рушієм святкування були заміжні жінки, які збиралися у корчмі та правили забаву.

?Традиція:
Жінки справляли обряд, під час якого імітували символічне народження, хрестини, похрестини, життя і смерть поліна, яке називали Колодієм. Неодруженим в’язали колодки за те, що не взяли шлюб у цьому році. Батьків також карали, що не оженили своїх дітей. Відкупитись можна було напоями, їжею, грошима або солодощами.

Молодь теж мала свої гуляння: дівчата чіпляли хлопцям маленькі колодки, які прикрашали стрічками й паперовими квітами. Розвага супроводжувалась частуваннями, піснями й танцями.

?Обрядовий атрибут:
Колодка – поліно або інший символічний предмет (стрічка, хустка, віник, ослін), який чіплявся парубкам до лівої руки або до лівої ноги. Дівчатам в’язали колодку до лівої руки або до пояса.

?Забаву правлять:
Гурт Щука-Риба
Гурт Михайлове Чудо
Гурт Орелі

?До танцю грає:
Капела Сергія Охрімчука

Вхід – 200 грн. Квитки за посиланням: kolodiy.ticketforevent.com

Також їх можна буде придбати на місці.

Варто пам‘ятати?:
Неодружені хлопці та незаміжні дівчата отримають колодки, тому мають подбати про те, чим від них відкупитись)
Це можуть бути гроші, цукерки, солодощі!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати