Заходи в Музеї Гончара, присвячені пам’яті, страчених голодом 32-33 років

22-23 листопада 2013 |

22-23 листопада 2013 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться низка заходів, присвячених пам’яті, страчених голодом 32-33 років.

  • Виставка «Український родовід» (відкриття 22.11.2013 о 16:00).
  • Фольклорне дійство «Печу, печу хлібчик» (22-23.11, за запрошеннями).

Кожен обряд, кожне свято, кожна важлива подія у житті була ознаменована спеціальними хлібами, що мали свою неповторну символіку, обставлялися ритуалами та піснями. Новонародженому до колиски насипали жита, хліб несли куми до хреста, з хлібом ішли свататись, хлібом благословляли на подружнє життя, з хлібом проводжали покійника. Існують сотні форм, видів, назв та сакральних значень, яких набував хліб у кожен окремий момент життя. Так століттями розвивалась не лише хлібна культура, а й плекалася духовна сутність українського народу, пов’язана з хлібом. Учений Микола Сумцов зазначав: «Введення хліборобства спричинило досить вагомі зміни в релігійно-моральному житті та щоденному житті людства. Форми життя стали більш різноманітними та складними і більш високими в морально-етичному сенсі. З виникненням осілого, землеробського способу життя розвивається поняття про батьківщину, любов до рідного краю і всі культурні та морально-етичні наслідки, що звідси походять: необхідність самозахисту, самоосвіти». Під час голодомору 32-33 рр., забираючи хліб в українців, їх нищили не лише фізично, а підрізали глибокий пласт української духовності.

  • Акція «Засвіти свічку» (23.11 о 16:00)

На подвір’ї Музею Івана Гончара кожен небайдужий зможе засвітити свічку пам’яті, долучившись до загальнонаціональної акції та хвилини мовчання.

  • Акція «Хліб пам’яті»

Поминання померлих хлібом є давньою традицією українців. Цьогоріч Музей Івана Гончара ініціює акцію «Хліб пам’яті». Кожен небайдужий зможе долучитись до неї – випекти хліб та принести до Музею до спільного столу поминальних хлібів 22 та 23 листопада. Пам’ятати і пом’янути сьогодні невинно заморених голодом тисяч українців є моментом гідності для кожного з нас.

Golodomor_2013

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати