Ювілейна виставка Ніни Матвієнко «Ой, виорю нивку широкую»

4 - 10 грудня 2017 |

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”

ЗАПРОШУЄ

4 – 10 грудня 2017

Ювілейна виставка Ніни Матвієнко
«Ой, виорю нивку широкую»

Однією з яскравих постатей українського культурного простору другої половини XX ст. та першої половини XXI ст. є Герой України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, Народна артистка України Ніна Матвієнко, голос якої знають усі, незалежно від смаків, віку, соціального статусу.

«Як дитина по голосу пізнає матір, так і ми, почувши Ніну Матвієнко, впізнаємо Україну. Її голос не піддається жодним італійським, німецьким, російським школам, він – неповторна, глибинна суть нації. По його тембру ми прочитуємо характер, долю, історію цілого народу, початок якого лежить у найглибших шарах індоєвропейської цивілізації». Так влучно написала про співачку Софія Майданська, відома письменниця, режисер, автор естетичної концепції та лібрето ювілейного вечора-вистави «Золотий камінь посіємо» (1997 р.).

Ювілейна виставка «Ой, виорю нивку широкую» є однією із складових великого мистецького проекту «Життя і сцена», присвяченого життю і творчості артистки. Експозиція розкриває глядачеві становлення та формування самобутнього таланту Ніни Митрофанівни Матвієнко, зафіксовані у фотохроніці, художніх фотопортретах та в образах сценічних концертних костюмів.

Виставку розгорнуто у двох виставкових залах НЦНК «Музей Івана Гончара». У першому залі, який має назву «Життя. Витоки», глядач, ставши на «рушник-долю», наче проходить разом з артисткою її життєвий і творчий шлях: від батьківського порогу до великої сцени життя, зафіксованого в архівних фотоматеріалах.

Представлені в залі живописні полотна Петра та Андрія Гончарів, а також зразки поліського автентичного вбрання і предметів побуту з фондових колекцій Музею Івана Гончара, допомагають глядачеві зануритися і відчути характер середовища, в якому зростала майбутня артистка. Архівні фото висвітлюють її перші кроки на сцені, роботу з різними хоровими та музичними колективами, широку концертну діяльність, гастролі та зустрічі з визначними особистостями, успішну працю на театральній сцені та в кіно, громадську діяльність співачки та її громадянську позицію.

Сценічний образ будь-якого артиста формують три складові: особистість самого актора, його репертуар та візуальний сценічний образ, тому другий зал – «Сцена» – знайомить глядача з широким репертуарним діапазоном артистки через цілий ряд авторських сценічних костюмів, створених для Ніни Матвієнко знаними художниками Галиною Забаштою, Олесею Теліженко, Анною Родіною та іншими. Концертний костюм покликаний своїми образотворчими засобами формувати не лише особистий і неповторний образ артиста на сцені, але й допомогти глядачеві глибше і цільніше сприйняти задум виконуваного твору, впливати на його естетичні смаки, плекати в ньому людську та національну гідність.

Простір виставкової експозиції створюють художні фотографії: фотохроніка з концертів різних років кінорежисера Сергія Марченка та фотопортрети артистки, виконані художником Костянтином Сачеком.

Ювілейна виставка «Ой, виорю нивку широкую» матиме своє видавниче продовження, а весь зібраний матеріал в майбутньому стане підґрунтям для створення музею справді Народної артистки України Ніни Матвієнко.

Подарунком колективу НЦНК «Музей Івана Гончара» до ювілею співачки є підготовка і видання бібліографічного покажчика публікацій «Життя у пісні: Ніна Матвієнко».

Куратор виставки та автор концепції проекту «Життя і сцена» – Галина Забашта.

Над організацією ювілейної виставки Ніни Матвієнко «Ой, виорю нивку широкую» працювали:

– Організатор – НЦНК «Музей Івана Гончара»;

– Автор концепції мистецького проекту «Життя і сцена» та куратор виставки – Галина Забашта;

– Фотодизайн виставки – Костянтин Сачек.

Партнери:

– Київська Міська Рада

– Національний музей народного декоративного мистецтва України;

Підтримали:

– ЕСТА Холдінг,

– Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва ім. М. Бойчука;

– Київський національний університет технологій і дизайну;

– Дитяча школа мистецтв № 6 ім. Г.Л. Жуковського.

Вхід за квитками музею

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати