Виставки до ювілею Івана Гончара

До 6 березня 2011 |

З 28 січня до 6 березня 2011 року в НЦНК «Музей Івана Гончара» триватимуть дві виставки, присвячені 100-літньому ювілею засновника музею: «Іван Гончар: жити і творити для народу» та книжкова виставка «Іван Гончар: зачарований красою».

Ювілейна виставка «ІВАН ГОНЧАР: «ЖИТИ І ТВОРИТИ ДЛЯ НАРОДУ» показує шлях видатного Майстра від рідної батьківської хати в с.Лип’янці Шполянського р-ну на Черкащині до всесвітньовідомого хатнього музею українських старожитностей. Тут постає візуально-образний ряд зразків народного малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, дереворізьблення, одягу, прикрас, музичних інструментів. Це – не тільки результат творчого пошуку окремого художника.

Унікальна збірка хатнього музею І.М. Гончара, сформованого на основі етнологічного розуміння українського мистецтва,стала реальним втіленням української національної ідеї. Музей Гончара в 1960-і був одним із неофіційних осередків «шістдесятництва» в Україні, в реакційні 70-і – являв зразок протистояння художника і громадянина системі, а з другої пол. 80-х рр. став духовною основою для національно-визвольного руху й формування ідеології української державності.

Виставки діють щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10 до 17.45.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати