Виставковий проект «Sacrum / Profanum»

22 березня - 29 квітня 2012 |

22 березня о 18:00 Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» представить новий виставковий проект «Sacrum / Profanum»: українське народне малярство зі збірок НЦНК «Музей Івана Гончара», Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного музею народної архітектури та побуту України.

Світ народного життя складається з тісного плетива релігії, прадавніх вірувань, побуту. Повсякчас відбувається перетікання духовного у звичаєве та навпаки. Селянське мистецтво напрочуд влучно віддзеркалює цей процес, органічно поєднуючи у своїх творах царини сакрального та профанного. Чи не тому лики з народних ікон часто такі приземлено-наївні, подекуди й пародійні, а реальні постаті з портретів – піднесено-серйозні та відсторонені. Подібне зустрічаємо у формально-образному вирішенні побутових сцен, пейзажів, тощо. Проект вперше у вітчизняній виставковій практиці торкається зазначеної теми, переконливо демонструючи впливи, якими навзаєм виповнені твори народного мистецтва.

Основу експозиції виставкового проекту «Sacrum / Profanum» склали твори зі збірки Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Започаткована на межі 50 – 60-х років минулого століття скульптором, художником та збирачем, ім’я якого носить музей, настуними десятиліттями вона стала унікальним неформальним осередком народної культури, знаним під назвою хатнього музею Івана Гончара. До дня надання йому державного статусу, збірка ікон та народної картини налічувала близько восьмисот одиниць збереження. Відтоді вона зросла чи не втричі, зайнявши одне з чільних місць у музейному просторі України.

Проект відкриває й новий виставковий простір, влаштований в одному із корпусів колишнього губернаторського будинку. Наближений до сучасних експозиційних стандартів, він ілюструє тезу про відкритість Музею Івана Гончара на співпрацю з іншими культурно-мистецькими інституціями, середовищами, явищами. Лише за цієї умови гасло музею – місця, у якому зустрічається дух старовини з сучасністю – отримає нове вагоме обґрунтування.

Триватиме виставка до 29 квітня 2012 року.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати