Виставковий проект “МУДРІСТЬ НАРОДУ”

24 серпня - 31 жовтня 2016 |

  Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”
Клуб ілюстраторів PICTORIC
до 25-ї річниці Незалежності України
ЗАПРОШУЮТЬ
24 серпня 2016 року 14:00
виставковий проект “МУДРІСТЬ НАРОДУ”

Український народ розумний, дотепний, поетичний. Гумор та самоіронія в народі є засобом очищення і ствердження життєвого оптимізму. Найбільший вияв сили слова та гостроти думки сконцентрований в українських прислів’ях та приказках. Поява писемності у Київській Русі застала цей жанр у розквіті.

Український народ жив, спостерігав, осмислював буття і світ довкола. Свій багатотисячолітній досвід він закріпив у мудрому слові і передає з покоління в покоління.

Святкування 25-ї річниці Незалежності України відбувається на міцному тисячолітньому культурному та історичному грунті, який є цінним спадком і вимагає осмислення й актуалізації через призму сучасного світогляду.

Сучасне покоління молодих ілюстраторів та графічних дизайнерів здійснили візуальне втілення народних текстів. Переплітаючи яскраві форми, оригінальні шрифти та народні прислів’я, художники створили композиції, які розкривають цікавий підхід до сучасного українського плакату. Сміливі рисунки літер та інтерпретовані орнаменти створюють оновлені образи народної мудрості. Проект “Мудрість народу” має на меті привернути увагу суспільства до традиційного та глибокого спадку, що відображений в цілком новій мистецькій формі.

До відкритої експозиції на стінах Музею Івана Гончара увійшли 25 шрифтових плакатів. Серед висвітлених на плакатах тем: шанування землі і хліба, повага до матері й батька, цінності роду, чесноти: гідність, правда, мудрість, доброта, працелюбність і відповідальність, етика спілкування, цінність дружби, навчання, знання, ремесла.

В рамках проекту видана серія поштових листівок “Мудрість народу”.

Автори плакатів: Юлія Тверітіна, Анна Сарвіра, Олена та Валерій Тихонюк, Марія та Володимир Гавриш (Ліспроріс), Олена Старанчук, Ольга Терещенко, Юлія Кунщікова, Олег Грищенко, Ілля Угнівенко.

Проект триватиме до 31 жовтня 2016

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Клуб ілюстраторів Pictoric – це спільнота художників, дизайнерів-графіків та ілюстраторів, кожен з яких відрізняється оригінальністю та самобутнім стилем, що відповідає актуальним тенденціям у графічному мистецтві. Метою клубу є популяризація та розвиток якісного естетичного продукту у формі ілюстрації, що зможе на міжнародному рівні представляти Україну. Об’єднавши в одне коло молодих та успішних художників, така професійна спільнота проводить творчі виставки, майстер-класи, круглі столи. Одним із пріоритетних напрямків діяльності клубу є налагодження співпраці між художником та видавцем, а також популяризація творчості молодого автора.

Куратори: Олег Грищенко, Анна Сарвіра, Анастасія Денисенко, Олена Старанчук.

poster_A3_mudrist_narodu

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати