Виставка живопису та скульптури Христини Кишакевич-Качалуби

14-28 жовтня 2011 |

14 жовтня 2011 року о 18:00 запрошуємо до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» на відкриття виставки живопису і скульптури Христини Кишакевич-Качалуби (Швейцарія). Виставка присвячена 20-літтю Незалежності України.

Христина Кишакевич-Качалуба народилася в українській родині в Аргентині. Закінчила студії мистецтва в університеті Пітсбурга (США). Продовжила навчання в Українському вільному університеті в Мюнхені (Німеччина) в одного з найвідоміших у світі українських скульпторів –– Григорія Крука. (Між іншим, Круків портрет її авторства зберігається у Національному художньому музеї в Києві). Захистила докторат з історії мистецтва. Роботи мисткині знаходяться у музеях та приватних колекціях Аргентини, Канади, США, Іспанії, Німеччини, Швейцарії, Франції та України.

Однаково полюбляє пані Христина працювати як в скульптурі, так і в малярстві. Хоча й зауважує , що коли росли діти ( їх має троє), легше «йшла» скульптура. Для малярства потрібні були атмосфера і час. Тепер, коли син і доньки виросли, натхнення приходить і до малярства і до скульптури як єдиного творчого процесу мисткині.

20 років Незалежності України – «це два важливих десятиліття, які охоплюють складний шлях перетворення пострадянської людини у вільного українця», – говорить Христина Кишакевич-Качалуба.


Виставку творять зокрема портрети наших великих історичних постатей – гетьмана Івана Мазепи, митрополитів Андрея Шептицького і Василя Липківського, тому що вони –– приклад вільного думання. Також відвідувачі зможуть побачити ікону Христа, яка є центральною в експозиції. На виставці буде представлено 21 живописну роботу і 11 скульптур. Серед них дві скульптури, які вона виставляла майже двадцять років тому у Києві та Львові. Перша –– «Козак з дівчиною», яка символізує, єдність двох начал – чоловічого та жіночого – з яких постає родина, а з родини –– суспільство. Друга –– «У хресті наша надія», в якій люди довкола хреста свідчать про те, що боротьба за утвердження Незалежності України триває, а, отже, потрібно докласти ще багато зусиль, наших сердечних молитв, добрих справ, виховати в собі почуття соборності, щоб досягти розвою Української Держави.

Далі виставка мандруватиме містами: Львів, Перемишль, Краків та Варшава.

Виставка діятиме з 14 до 28 жовтня 2011 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10.00 до 17.30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати