Виставка живопису на склі Анастасії Рак (до 90-ліття від Дня народження)

28 листопада - 20 грудня 2012 |

28 листопада 2012 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара відкриється ювілейна виставка живопису на склі Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії ім. Катерини Білокур Анастасії Рак (до 90-ліття від Дня народження).

На виставці будуть представлені головні етапи творчості Анастасії Трохимівни Рак, її життєвий шлях у фотографіях та фільм про мисткиню «Творчий портрет майстра».

Численні виставки в українських музеях, виставки за кордоном – в престижному Російському етнографічному музеї Санкт-Петербурга, в Німеччині у місті Карлсруе, і великий успіх у Парижі, в Музеї Людини – засвідчили її великий талант.

Шанована в Європі і в Україні майстриня і досі не розкрита у своїй повноті. Вона є художником за покликанням. Мрію про малярство вона пронесла крізь усе життя і здійснила її всупереч усім обставинам. Цю мрію берегла її душа впродовж найсуворіших випробувань ХХ ст. і зуміла висловити мовою живопису.

Радість – як основа світогляду.
Ніжність – як сутність жінки.
Працелюбність – як заповіт села.
Досконалість – як обов’язок традиції.
Зв’язок з минулим – як особливість народного світобачення.

Відзнаку за збереження українських традицій їй вручено за істинне трактування народних канонів, коли майстер проявляє своє ставлення до канона.

Феномен Анастасії Рак проявився в тому, що, сформована у традиційному культурному середовищі села, вона пронесла через усе життя ідеали України, примножила їх своїм досвідом, і сьогодні повертає їх нам високою художньою мовою.

Виставка діятиме з 28 листопада до 20 грудня 2012 року щодня, окрім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати