Виставка “Життя мамаївської кобзи”

30 травня – 20 серпня 2015 р. |

30 травня відкрилася виставка “Життя мамаївської кобзи”, запланована у програмі “Кобзарської Трійці – 2015”.

Її експозиція – спроба відповісти на питання, куди подівся інструмент Козака Мамая – аналог сучасної гітари, і чому його місце в українській музичній традиції тривалий час залишалося вільним. Відповідь може виявитися простою і несподіваною!

Справді, багата музична культура українців просто не могла бути позбавлена універсального побутового інструмента, розміри якого дозволяли б мати повноцінний бас і давати гарний супровід. Це був інструмент і до співу, і до танцю – згадаймо Мамаєве:

Гей, бандуро моя золотая!
Коли б до тебе дівчина молодая –
скакала б, плясала б аж до лиха,
що не один чумак
одцурався б солі міха!..

Звівши докупи історичні джерела, фольклорні записи початку 20-го століття і переконливу наукову гіпотезу 1970-х років, ми одержали несподівано цілісний і послідовний результат, який проілюстрували друкованими матеріалами, експонатами Національного музею народної архітектури та побуту України та окремими живими інструментами, позиченими у власників.

Інтерв’ю на Громадському Радіо в день відкриття виставки, 30 травня 2015 року: Назар Божинський, Катерина Міщенко; ведучий Василь Шандро – mp3.

Віртуальна версія виставки – сайт bandurka.etnoua.info.
Виставка діятиме до 28 липня 2015 року. Запрошуємо до ознайомлення!

Вхід на відкриття виставки вільний. Відвідання виставки в інший день — за вхідним квитком до Музею. Вартість вхідного квитка: 30 гривень для дорослих та 9 гривень для студентів, школярів та пенсіонерів.

Музей працює щодня, окрім понеділкa та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати