Виставка-ярмарок українського народного мистецтва

28-29 травня 2011 |

28 та 29 травня 2011 року з 10:00 до 18:00 запрошуємо на подвір’я НЦНК “Музей Івана Гончара” на виставку-ярмарок українського народного мистецтва.

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” вже вкотре запрошує майстрів народного мистецтва на ярмарок на своє подвір’я. І щоразу для відвідувачів і просто для перехожих це стає своєрідним відкриттям – насамперед тому, що тут збираються майстри, які існують в автентичних народних традиціях.
Чимало речей, виставлених на продаж, вражають простотою й гармонійністю, що витворювалися віками й передавалися з покоління до покоління. Незнані сьогодні генії українського ремесла передавали дітям у спадок свій досвід і прозріння, традиції й оригінальні знахідки в технологіях, формах, матеріалах виробів. А поруч із виробами суто традиційними на ярмарку будуть і авторські мистецькі твори, виконані на грунті народних традицій – вбрання, прикраси та вжиткові речі…

Цей ярмарок ще не має широкого розголосу; він не настільки багатолюдний, як, наприклад, ті, що проводяться віддавна в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Але тим, хто потрапляє сюди, одразу пригадується батьківщина, пісні рідного села; люди переходять у спілкуванні на українську мову. І часто-густо хапаються за кишені: шкода, не брали більше грошей, не знали, що тут таке є! Та й ціни тут бувають значно нижчі, ніж десь інде – бо ж продає сам виробник.

Тож і нині до Дня Києва тут можна буде оглянути та придбати косівську, васильківську кераміку; ткані та вишивані речі, виконані різними техніками; вироби з лози, соломи, бісеру, дерева; килими, витинанки, а також поспілкуватися з майстрами.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати