Виставка витинанок Миколи Теліженка

12 липня - 12 серпня 2011 |

З 12 липня по 12 серпня 2011 року в Музеї Івана Гончара триватиме ювілейна виставка витинанок заслуженого художника України Миколи Теліженка.

Витинанка як вид мистецтва виникла порівняно недавно – після винайдення паперу.
Прабатьківщиною її вважається Китай. На теренах України вона відома з середини
ХІХ століття як хатня прикраса. Її виникнення пов’язане з появою на селі паперу, а також переходом від курної хати до чистої. Жінки, бажаючи привнести в хатній побут елементи краси і барвистості, вирізували орнаментальні мережані смужки, прикрашаючи ними покуть, мисники, полиці.

Микола Теліженко здійснив справжній прорив у розвитку витинанки, піднявши її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності. Фаховий митець, що чудово володіє тонкощами композиції, ритму, символіки, маючи розвинену фантазію, він створює в техніці витинанки серії полотен, в яких вирішує складні історичні теми: «Холодний Яр», «Велесові перевесла», «Трипільські ритми», та інші. Для нього немає технологічних обмежень в роботі: однаково віртуозно він володіє ножицями, різцями, долотом, рванням, морщенням, застосуванням кольорових підкладок та накладок, залежно від того, чого потребує вирішення задуму. Перевагу надає чорному кольору.

Його твори – визнане явище на тлі сучасного декоративного мистецтва, оцінене як мистецтвознавцями, так і широким загалом. Митець має численних послідовників. Його твори, завдяки високому рівню абстрагованості, звучать динамічно і сучасно, а тому чудово вписуються в новітній інтер’єр.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати