Виставка вишивки та килимарства

22 липня - 15 серпня 2010 |

22 липня 2010 року о 16:00 запрошуємо вас на відкриття персональної виставки заслуженого майстра народної творчості України, художника з народної вишивки та килимарства Григорія Петровича Гриня під назвою «…І вишите моє життя на ньому».

Виставка, яка відкривається в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» висвітлює творчий доробок відомого полтавського майстра  з селища Опішного, що на Полтавщині, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслуженого майстра народної творчості України –  Григорія Петровича Гриня.

Талановитий митець Григорій Гринь усе своє життя присвятив вивченню, збереженню та відродженню традиційної вишивки та килимарства Полтавщини. Понад 40 років пропрацював на художньо-виробничому об’єднанні «Полтавчанка», де розробляв ескізи художніх виробів, опираючись в своїй творчості на багатющий археологічний та етнографічний матеріал, який став для нього джерелом створення власних шедеврів. Виставка митця висвітлює унікальні зразки орнаментів вишивки Полтавщини з її неповторним колоритом і різноманітністю технік виконання.

Г.П. Гринь є учасником багатьох виставок як в Україні так і за її межами. Його твори зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка, Національному музеї народної архітектури і побуту України, Канівському музеї українського народного мистецтва та інших.

Гармонійним доповненням виставки стануть експонати з фондової колекції «Музею Івана Гончара» – давні полтавські рушники та сорочки.

Під час відкриття виставки відвідувачі матимуть унікальну можливість послухати автентичний спів вокального тріо Харківського театру народної музики України «Обереги»   у складі заслужених артисток України: Вікторії Осипенко, Олени Шишкіної, Людмили Омельченко. Художній керівник – заслужений діяч мистецтв України композитор Юрій Алжнєв.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 22 липня по 15 серпня 2010 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн.,  для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати