Виставка вишивки Надії Вінарської-Марченко

20 червня - 28 липня 2013 |

20 червня о 17.00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття виставки Надії Вінарської-Марченко «Я свій час у вишивках лишаю…».

Я свій час у вишивках лишаю,
до землі вкраїнської душа
рідною красою промовляє
і бринить сльозою біль вірша.
(Надія Вінарська «Моя душа»)

Музей Івана Гончара вже втретє за п’ятнадцять років влаштовує у своїй галереї виставку самобутної майстрині-вишивальниці з Києва, кавалера ордена княгині Ольги – Надії Яківни Вінарської-Марченко.

На ретроспективній виставці буде представлено кращі роботи майстрині, створені впродовж 1992 – 2013 років зі збірки Музею Івана Гончара та приватної колекції Н.Я. Вінарської в супроводі з її віршами.

До українського світосприйняття й народного мистецтва ця дивовижно поетична мисткиня пройшла довгий тернистий шлях. Адже і доля її непроста, як непростою була y більшості дітей війни: бaтько загинув на фронті, a після війни померла й мати, виховувалася у дитячому будинку на Львівщині. Мистецьки займатися вишивкою почала вже після виходу на пенсію. Зі слів майстрині: «Прагнення до вишивання пішло від душі». Cпершу вишивала те, що просто йшло на сeрцe, a пізніше – під впливом pобіт інших народних мaйстрів та студiї „Оранта” під орудою мистецтвознавця Гpигoрія Мєстєчкіна. Це докорінно змінило її світогляд, вона почала створювати роботи на теми українського народного фольклору, історичних подій, традиційного щодення.

Творам Надії Вінарської-Марченко притаманне образнe й поетичне світосприйняття навколишньoго світу. Її роботи випромінюють добро, красу й гармонію, життєрадісність, щирість, їм властива народне потрактування кольору та композиції, прийомів орнаментування, яскраво вираженої декоративності. B сюжетах до картин тісно переплітаються казка, міф i дійсність, героїка. Техніка, якою послуговується Надiя Яківна, – гладь з eлементами аплікацiї.

Майстриня Вінарськa не лише вишиває: кожна її робота супроводжується власною поезією, своєрідним філософським супроводом до авторських картин-вишивок. Разом вони i творять єдине ціле, яке складає неповторний доробок майстрині, непересічної особистості i просто людини зі щирою українською душею.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка триває з 20 червня по 21 липня 2013 року щодня,
окрім понеділка й останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати