Виставка вишиванок з фондових колекцій Музею Івана Гончара

24 серпня - 8 жовтня 2012 |

З 24 серпня до 8 жовтня запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” на виставку «Українська вишиванка: традиція – стиль – свобода!» (з фондових колекцій Музею Івана Гончара).

Сакральне, оберегове та символічне значення вишитої сорочки зумовило не лише практичне її використання у буденності українців, найвищого змісту вона набирає в кульмінаційні й визначальні моменти життя людини. Сорочка є виявом культурної та етнічної ідентичності нації, а в певний час стає ще й засобом прояву волі, незалежності українців.

З кінця ХІХ і до середини ХХ століття, а відтак і до сьогодні вишиванка є ознакою українського патріотизму, провідником якого на порубіжні соціальних змін і катаклізмів неодмінно є інтелігенція.

На виставці представлені зразки вишитих сорочок з різних куточків України, а також унікальні архівні матеріали – світлини із славнозвісного альбому Івана Гончара «Україна й українці», які не лише доповнюють візуально-образний ряд експонатів, вони є самодостатніми артефактами, що відтворюють універсальну картину українського буття. Серед світлин українських родин у вишиваних сорочках вирізняються фотопортрети М. Грушевського, І. Франка, О. Пчілки, Лесі Українки, І. Косач, Лесі Леонтович, В. Шухевича, О. Петрусенко, К. Білокур, сестер Байко, В. Чорновола і самого засновника музею – Івана Гончара.

Share Button

5 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати