Виставка В.Химочки “На традиціях вічності”

27 липня - 14 серпня |

27 липня 2016 р. о 17:00 в НЦНК “Музей Івана Гончара” відбудеться відкриття виставки „На традиціях вічності”, що присвячується пам’яті художника Василя Химочки (28.12.1950 – 14.06.2016). На виставці буде представлено близько 20 робіт художника, написаних в кінці 1990-х на початку 2000-х років. В цих роботах глядач знайде особливий стиль художника, що витворений на основі op art: оптичне, символічне, медитативне мистецтво.

Василь Химочка казав: “Життя – то поезія. Воно рухається не з голови, а з серця. Життя, – це таїна, яку треба прожити, а не загадка, яку треба розгадати”. Ці слова передають особливість його світлої та правдивої творчості. Митець досліджує шлях світла у просторі, намагається створити метафоричний образ світобудови. Ступає за світлом, утверджуючи чистоту, зберігає ціле, доводить свій твір до медитативного звучання.

ВАСИЛЬ_ХИМОЧКА_1950_Брама_полотно_темпера__70х70_1993

“Занурюючись у живописні простори творів художника, ненароком опиняєшся поза усіма мислимими рамками матеріального світу. Втрачаєш точки відліку. Кожне полотно майстра є ескізним проектом вірогідної моделі Всесвіту – одним із безлічі його “дактилоскопічних” відбитків. Воно демонструє перед нами світ глибинних почуттів, очищених від ілюзорних матеріальних форм”, – пише про творчість художника Лесь Остапенко.

VASILy HIMOCHKA 1950 Pokazav Novu Tvar 100h75 Polotno, akril. 1994_998x1417
“Діапазон його образного ладу – від фігуративного потрактування до “абстрактного медитування”. При цьому – вибудова власного жанру, техніки, як і творчого процесу, який настільки оригінальний, що заслуговує окремої розвідки”, – стверджує мистецький критик Григорій Міщенко. Запрошуємо вас до такої розвідки. Відкрити незвідані грані творчості художника та своєї душі.

Вхід на відкриття вільний.
Виставка триватиме до 14 серпня.

Додаткова інформація за тел. 288-92-68
НЦНК “Музей Івана Гончара” знаходиться за адресою вул. Лаврська, 19. Експозиція працює щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:30. Останній вівторок місяця – санітарний день.

__________
Химочка Василь Іванович – народився 28.12.1950 року на Одещині, закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та Львівську національну академію мистецтв. Тривалий час викладав в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. З 1976 року був учасником понад 50 групових та персональних виставок в Україні, Ірані, Німеччині, Чехії. Найбільш відомі розписи художника: купол дзвіниці Софії Київської “Пророк Мойсей і Аарон”, сходи Михайлівського собору (м. Київ), станція метро “Мінська” Київського метрополітену та кафе “Хрещатик” (м. Київ).

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати