Виставка-дарунок унікальної колекції подільської вишивки родини Причепіїв

12 жовтня - 10 листопада 2014 |

12 жовтня 2014 року о 14:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття виставки унікальної колекції подільської вишивки родини Причепіїв (до 75-літнього ювілею Євгена Причепія).

Під час відкриття відбудеться урочисте дарування збірки – 400 одиниць до фондів Музею.

На виставці експонуватимуться вишивані рушники, хусточки-нафрамниці, жіночі та чоловічі сорочки, килими, що походять з придністровських районів Вінниччини.

Впродовж семи років (з 2001 по 2008 роки) родина здійснювала експедиції в села Придністров’я. Особливо багатим на знахідки виявився Піщанський район. Тут було віднайдено майже 200 рушників. Деякі з них мали орнаменти, аналогів яким немає в українських музеях.

«Центральним сюжетом подільської вишивки є світове дерево, що символізує Космос і жінку-Богиню. Оригінальністю низки орнаментів подільських рушників є те, що вони моделюють об’ємний космос», – зазначає Євген Причепій. Він виявив цікаві паралелі між цими орнаментами і орнаментами трипільських ваз.

Визнанням неординарності колекції вишивки, зібраної родиною Причепіїв, є вихід у світ фотоальбому «Вишивка Східного Поділля» у 2007 році у видавництві «Родовід».

_MG_1301_1

Колекція експонувалась у Музеї Івана Гончара (2002 року, спільно з галереєю «Родовід»), у Національній спілці майстрів народного мистецтва України (2004 рік), в Українському Музеї в Нью-Йорку (2011 рік), у Музеї Івана Гончара (2013 рік), у Київському національному університеті технологій та дизайну (виставка присвячена 200-річчю до Дня народження Тараса Шевченка (2014 рік), на виставці «Код нації» у київській галереї «MyGallery» (2014 рік).

ПричепіїТісна співпраця з музеєм впродовж багатьох років спонукала подружжя подарувати свою колекцію Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара», хоча деякі з речей вже були подаровані родиною Причепіїв до музейної збірки.

Щедрий дарунок Тетяни та Євгена Причепіїв стане окрасою колекції Музею Івана Гончара й водночас гарним прикладом меценатства для інших.

Виставка діятиме до 10 листопада.

Вхід на відкриття вільний, в інші дні – за вхідним квитком. Вартість квитка: 30 грн – для дорослих, 9 грн – для студентів, школярів, пенсіонерів. Музей працює щодня, з 10:00 до 17:30, окрім понеділка та останнього вівторка місяця.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати