Виставка «Українська традиційна лялька»

4-25 серпня о 16:00 |

4 серпня 2011 року о 16:00 інтернет-проект “Рукотвори” спільно з НЦНК “Музей Івана Гончара” запрошують до Музею Івана Гончара на відкриття виставки та нагородження переможців за підсумком Першого всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку, оголошеного веб-проектом “Рукотвори”*.

У мистецькому змаганні взяли участь більше 30 майстринь з десяти областей України, зокрема, Львівської, Тернопільської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Харківської, Донецької, Луганської, Київської та міста Києва. На розсуд компетентного журі було надіслано понад 80 робіт.

Переважна більшість ляльок, а це понад півсотні кращих творів, протягом трьох серпневих тижнів експонуватимуться в Музеї Івана Гончара. Автори кращих робіт отримають заохочувальні призи.

Кожна лялька, надіслана на конкурс, унікальна за декоративним оформленням, змістовним та образним рішенням. При їх створенні майстрині повинні були дотримуватися таких умов: використовувати натуральні тканини (льон, бавовна, вовна, канва, мішковина), оздоблювати ляльки ручною вишивкою і використати на обличчі прадавній символ сонця у вигляді хреста, а також зробити ляльку висотою – тридцять сантиметрів.

Мета конкурсу – популяризація як української традиційної ляльки, так і народного мистецтва загалом. Кількість робіт від одного учасника була необмежена. Теми конкурсу — лялька-мотанка, вузлова або кручена лялька.

Ідея конкурсу належить отцю Андрію Твердохлібу (Україна-Італія) та майстрині Катерині Орловій-Гузовій.

Перед початком заходу о 15:30 Катерина Орлова-Гузова проведе майстер-клас для журналістів з виготовлення народної ляльки.

Напередодні витвори оцінювали знані мистецтвознавці:

  • Юрій Мельничук, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК «Музей Івана Гончара»;
  • Оксана Смерека-Малик, директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, майстер авторської ляльки;
  • Тетяна Пошивайло, мистецтвознавець, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заступник директора НЦНК “Музей Івана Гончара”;
  • Ігор Пошивайло, голова Київського осередку майстрів, заступник НЦНК “Музей Івана Гончара”.

Вироби деяких членів журі, а саме Юрія Мельничука та Оксани Смереки-Малик, разом з роботами конкурсантів також експонуватимуться на виставці.

*«Рукотвори» (rukotvory.com.ua) – це двомовне інтернет-видання про народне мистецтво України. На цьому ресурсі ви знайдете інформацію про народних майстрів, розмови з ними, тематичні огляди та афішу подій, світлини, видиво та майстер-класи.

Акредитація для ЗМІ:
kateryna@rukotvory.com.ua
+38 (067) 425 79 69
promo@rukotvory.com.ua
+38 (066) 153 41 99

Виставка діятиме з 4 до 25 серпня 2011 року
щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10.00 до 17.30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати