Виставка творів зі шкіри

19 серпня - 5 вересня 2010 |

19 серпня 2010 року о 16:00 запрошуємо на відкриття виставки творів зі шкіри народної майстрині Маковійчук-Гумен Любові Миколаївни під назвою «Покутська тобівка».

Виставка, яка відкривається в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» висвітлює творчий доробок відомої майстрині з художньої обробки шкіри на Покутті та Гуцульщині, члена Національної спілки художників України – Маковійчук-Гумен Любові Миколаївни.

Про майстриню

Народилася Любов Миколаївна 7 жовтня 1962 року  в селі Попельники, Снятинського району Івано-Франківської області. В1977 році закінчила з відзнакою середню школу і стала студенткою Косівського тухнікуму народних художніх промислів ім. В.Касіяна, відділу художньої обробки шкіри. Її вчителями були відомі гуцульські майстри М.В.Вінтонюк, І.М.Миклащук, Р.В.Довганюк, Ж.С. , Ж.С.Капінус та член спілки художників К.І.Прощук.
Маковійчук-Гумен Любов є учасником багатьох виставок як в Україні (Івано-Франківськ, Чернівці, Тернополь, Дніпропетровськ, Запоріжжя) так і за її межами (Москва, Німеччина, Італія, Польща). Її вироби із шкіри відзначаються високим мистецьким рівнем, різноманітністю видів і форм: традиційні тобівки, череси, жіночі пояси, прикраси, кептарики, кожушки, обкладинки для книг, картини, нові моделі сучасного одягу. Майстриня  в оздоблені шкіряних виробів застосовує більше десяти технік орнаментації,  дотримуючись  при цьому  традиційних форм. Віднайшла вона і свій підхід до матеріалу, розробивши свої схематичні рішення орнаменту.

Відвідувачі матимуть унікальну можливість познайомитися з власною колекцією майстрині та її роботами, які  зберігаються в фондах Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, а також із давніми виробами зі шкіри з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України та Національного центра народної культури «Музей Івана Гончара».

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 19 серпня по 5 вересня 2010 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати