Виставка “Традиційне народне вбрання Західного Полісся”

2 лютого - 4 березня 2012 |

2 лютого о 16:30 запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” на відкриття виставки «Традиційне народне вбрання Західного Полісся» (Сарненський і Володимирецький р-ни Рівненської області).

На виставці представлено зразки народної ноші з колишньої Степанської волості Рівненського повіту Волинської губернії (нині сіл, що належать до частини Сарненського та Володимирецького районів Рівненської області).

Повні строї та окремі деталі костюмів експозиції виставки належать до приватних збірок Ігора Перевертнюка та Володимира Щибрі (м. Київ), які провели значну пошукову, експедиційну роботу (біля 30-ти науково-дослідних розвідок у вказаному вище регіоні за період з 2007 по 2011 роки).

Ігор Перевертнюк (1991 р.н.) – студент 5 курсу секції музичного фольклору Київського національного університету культури і мистецтв. Співає у фольклорних гуртах «Кросна», «Кралиця», «Древо». Пише дипломну роботу на тему «Традиційна обрядовість та побут селян Новоград-Волинського району Житомирщини».

Володимир Щибря (1991 р.н.) – студент 4 курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Співає у фольклорних гуртах «Кросна» та «Володар». Пише бакалаврську роботу на тему «Традиційний комплекс вбрання Південної Київщини (нині Черкаська область)».

Експонати виставки всебічно демонструють поліське вбрання середини ХІХ – початку ХХ століть. Вигтовлене воно в, основному, з доморобних тканин і вирізняється серед інших історико-етнографічних регіонів своєрідним колоритом, з переважанням червоного та білого кольорів. Це -сорочки, фартухи, намітки, хустки, крайки, свити, спідниці-літники.

В програмі відкриття виставки:

  • демонстрація поліських строїв;
  • проведення майстер-класу з вив’язування наміток – найдавніших жіночих головних уборів рушникового типу (проводить Ігор Перевертнюк).

Виставка діятиме з 3 лютого по 4 березня 2012 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати