Виставка та аукціон в підтримку проекту походу козацької чайки Спас «Відкрите море»

12-19 червня 2013 |

12 червня о 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття художньої виставки та аукціону в підтримку проекту походу козацької чайки Спас «Відкрите море».

Мистецький, історичний, морський проект «Відкрите море» – це транс-європейська подорож козацького дерев’яного човна «Спас», залогу якого складатимуть відомі художники, музиканти, фотографи, письменники, скульптори, оператори та історики. Спільний проект Фонду Розвитку Екотуризму «Витоки» та Асоціації «Проліски» має на меті спілкування та співпрацю відомих метрів із молодими митцями, а також творчий обмін активної молоді з різних країн під час унікальної подорожі уздовж Чорного та Середземного морів, а також Атлантичним океаном на реконструйованому за історичними кресленнями XVI століття козацькому човні-чайці.

В рамках проекту «Відкрите море», човен та його залога перетворяться на універсальний символ свободи мистецтва, здатний переходити всі кордони.

Як зазначає художник та мистецтвознавець Анатолій Звіжинський:

«Художники і козаки. Пропонована на суд шанувальників акція – аукціон творів сучасного українського мистецтва на підтримку морського походу козацької чайки, доволі незвичний прецедент. Хоча в наш час варіанти пошуку коштів на той чи інший проект тільки множаться, як нам відомо з історії, козаки з художниками не дуже товаришували. Принаймні не залишилося переконливих відомостей про зацікавлення козаками мистецтвом. Художники, якщо і зверталися до козацької тематики, то лишень в якості пізніх реплік реконструкцій історичної тематики. Єдиним, але яскравим винятком, були картини «Козаки Мамаї» – котрі наочно пояснюють, що єднає ці професії – дух вольності та свободи як у життєвих вчинках, так і у творчому самовираженні. Ось і тепер, достатньо різношерстна колекція картин художників зі Львова, Києва та Івано-Франківська виставляється на продаж з благородною метою – посприяти матеріально для організації морського походу. Мистецтво, що знаходиться на маргіналіях суспільних потреб та інтересів, як виявляється, готове слугувати здоровому прагматизму та формуванню національної ідеології. Художники розуміють, що участь, навіть у благодійному аукціоні, – це чергова увага до свого імені та можливість віднайти свого потенційного шанувальника, а також пропаганда власних естетичних знахідок та відкриттів. Отже, якими би не були результати торгів, при належному рівні уваги до аукціону, його можна вважати персонально успішним. А якщо вдасться виручити необхідну суму, посприяти організації походу – то це ще й колективна перемога. Сподіваємось на розуміння та благородство всіх, хто поповнивши свою колекцію новітніми надходженнями, допоможе молодій команді чайки поповнити емоційний запас незабутніми враженнями, а в історію України вписати освоєння екзотичних морських маршрутів.”

Інформація на сторінках:
http://chaykaspas.org.ua/news/
https://www.facebook.com/events/571863986191022/
https://www.facebook.com/groups/205308402843255/

Виставка діятиме з 12 по 19 червня 2013 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати