Виставка «Світе тихий, краю милий, моя Україно!»

7 квітня - 12 травня 2015 |

З 7 квітня по 12 травня в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» триватиме виставка «Світе тихий, краю милий, моя Україно!».

На виставці представлені живописні твори, виконані сільськими майстрами з багатьох куточків України, що були написані на початку – в середині ХХ ст. Саме в наївному малярстві найширше відкриваються можливості формотворення, колориту, пластики лінії та композиційна довершеність. Насамперед це пов’язане з тим, що національні традиції вироблено багатьма поколіннями талановитих українців з дуже давніх часів.

Багато хто з селян та міщан, володіючи певними ремеслами та навичками, були дотичними до розпису і малярства. Ці прості люди свято охороняли узвичаєні образи, сюжети і знаки, інтерпретуючи їх відповідно до свого часу. Незважаючи на випробування ХХ ст., народне малярство не зникло, а й урізноманітнилось за жанрами, набувши не лише церковних, але й світських форм.

Тематика творів різноманітна. Вони позначені спогляданням і милуванням рідними краєвидами, квітучими берегами річок і ставків, з лебедями і рибалками, з красунями дівчатами і миловидними жіночками, старенькими бабусями, які крокують спираючись на ціпок. Сцени відпочинку молоді, зустрічі біля криниці, пара голубів на пеньку, у багатьох повторах різних авторів, набувають глибоко символічного значення. Ці поетичні замальовки сільського буття ставали прикрасою оселі, відпочинком для душі як для замовників, так і для виконавців. В них знайшли відображення естетичні, етичні, духовні ідеали українців, а також глибоке переконання про єдино істинну внутрішню злагоду з усім світом.

Вихідні дні: 12 та 13 квітня.

Вартість вхідного квитка: 30 гривень для дорослих та 9 гривень для студентів, школярів та пенсіонерів.
Музей працює щодня, з 10 по 17-30, окрім понеділкa та останнього вівторка місяця.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати