Виставка «Шедеври української народної вишивки» (з фондів НЦНК «Музей Івана Гончара»)

6 липня - 4 вересня 2016 |

6 липня о 17:00 запрошуємо на відкриття виставки «Шедеври української народної вишивки», що присвячена 25 річчю Незалежності України, та на авторську екскурсію від заступника генерального директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара» Юрія Мельничука.

На виставці будуть презентовані кращі зразки шитва з фондової збірки Музею Івана Гончара. Вони представлять багатство української вишивки за різноманіттям технічного виконання та проілюструють значну частину з понад 250 швів, які в минулому побутували на Україні.

Також на виставці можна буде ознайомитись з багатством шиття за історико-етнографічним районуванням, його орнаментальним, колористичним звучанням. На виставці вперше будуть експонуватися зразки вишивки, датовані кінцем 17 та 18 ст. Це фрагменти церковного гаптування шовком та золотими і срібними нитками, найдавніші рушники з Київщини, Полтавщини та Слобожанщини.

Іван Макарович Гончар у своїй збиральницькій роботі велику увагу приділяв дослідженню українського традиційного вбрання, рушників, вишивки. Серед біля 7 тис. речових пам’яток, які він зібрав, майже 3 тис. – предмети з текстилю, значна частина яких оздоблені вишиттям. Продовжуючи традицію фундатора нашого музею, ми подвоїли обсяги сектору «Тканина», придбавши чималу кількість сорочок, рушників, обрусів, деталей вбрання, які оздоблені вишивкою.

Враховуючи значний інтерес в суспільстві до своєї минувшини, вивчення свого родового коріння, яке проявляється також через традиційне вбрання, зокрема вишивку, Музей Івана Гончара регулярно робить виставки та покази текстилю. Тож запрошуємо пізнати прадавню українську вишивку.

Ласкаво просимо!

Вхід на відкриття вільний.
Виставка триватиме до 4 вересня.

Додаткова інформація за тел. 288-92-68
Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” знаходиться за адресою вул. Лаврська, 19. Експозиція працює щодня, окрім понеділка, з 10:00 до 17:30. Останій вівторок місяця – санітарний день.

img_9444 img_9455 лівобережна_черкащина полтавшина полтавшина2 слобожаншина схыдне подылля

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати