Виставка “Решетилівка: у вимірі вишивки й ткацтва”

23 серпня - 21 вересня 2015 |

З 23 серпня до 21 вересня 2015 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” триватиме виставка полтавської вишивки і ткацтва “Решетилівка: у вимірі вишивки й ткацтва”.

У залі Музею Івана Гончара розгортаємо мистецьку виставку “Решетилівка: у вимірі вишивки й ткацтва”, презентуючи яскравий елемент нематеріальної культурної спадщини, що має бути якнайшвидше номінований до національного реєстру і списку ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони.

На виставці представлено унікальні зразки славнозвісної полтавської вишивки і ткацтва кінця XIX – початку XX століть, а також сучасні твори народних майстрів Полтавщини. Полтавське народне мистецтво увібрало красу землі, енергетику людей, що на ній проживають, їх гармонію з довколишнім простором. Матеріально-духовна культура цього краю свідчить про давні багаті традиції у вишивці, ткацтві, килимарстві, гончарстві тощо.

Особливе захоплення викликає давня традиція вишивати “білим по білому”. Це – своєрідна візитівка цього краю. Дивовижними є вишиті та ткані полтавські рушники, більшість з яких передає символіку Дерева Життя, або Світового Древа. Полтавські вишивки впродовж ХХ ст. стали знаними у світі і займали чільне місце на міжнародних виставках, де брали призові місця та відзнаки. Розвитку і популяризації полтавського традиційного мистецтва присвятили чимало зусиль творчі колективи, окремі майстри і науковці, починаючи від діяльності знаменитого Полтавського земства, артілей, кустарів, які воно об’єднувало під своїм дахом.

Самобутню традицію продовжували відомі за радянських часів фабрики художніх виробів. І серед них видатну роль відігравали навчальні заклади, які накопичили досвід народних майстрів і щедро передавали наступним поколінням молоді. У цій сфері широкої слави набув Решетилівський коледж, який готує, окрім майстрів вишивки та моделювання костюма, також майстрів з ткацтва та килимарства. Парадокс, але нині у незалежній державі ситуація як ніколи загрозлива для таких закладів культури, які забезпечують тяглість давніх традицій.

Захід відбувається за сприяння Решетилівської районної державної адміністрації та родини Ніни і Андрія Севастьянових.

Партнери:

Виставка діятиме з 23 серпня до 21 вересня 2015 року щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30 год.

Вхід на відкриття виставки вільний. Відвідання виставки в інший день — за вхідним квитком до Музею: для дорослих – 30 грн., для дітей та пенсіонерів – 15 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати