Виставка пам’яті Ігоря Шрамка: “Народні музичні інструменти зі збірки НМНАП України”

26 травня − 12 червня 2011 |

26 травня о 17.00 запрошуємо на відкриття виставки, присвяченої пам’яті дослідника і збирача народних музичних інструментів Ігоря Шрамка – “Народні музичні інструменти зі збірки Національного музею народної архітектури та побуту України”.

Виставка презентує частину величезного доробку Ігоря Шрамка [1938 – 2010] − непересічного дослідника і збирача народних музичних інструментів. Його зусиллями було зібрано понад 600 унікальних експонатів, які разом складають цілісну картину українського музичного побуту ХХ століття.

Ігореві Шрамку належить кілька справжніх відкриттів у царині української музичної традиції. Виставка ілюструє з-поміж них три: дослідження ймовірного строю і варіантів конструкції мамаївської кобзи, побутування та типи традиційних цимбалів в Україні і давні народні конструкції скрипок, що беруть свій початок від давньоруських гудків.

Виставку буде відкрито до дня народження Ігоря Шрамка, 26 травня, у четвер; вона діятиме до 12 червня − до завершення фестивалю “Кобзарська Трійця”.

На відкритті гратимуть і співатимуть кобзар Тарас Компаніченко та фольклористичний інструментальний гурт “Надобридень” під керівництвом Михайла Хая.

Запрошуємо до слова тих, хто знав за життя пана Ігоря і його працю, а до огляду й поцінування виставки − усіх зацікавлених традиційною музичною культурою, відродженням та реконструкцією давніх музичних інструментів.

Ласкаво просимо!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати