Виставка “Образ української дитини в народному мистецтві”

1 червня - 31 серпня 2011 |

1 червня 2011 року о 17:00 запрошуємо на відкриття виставки “Образ української дитини в народному мистецтві” (з колекцій Музею Івана Гончара) до Міжнародного дня захисту дітей.

Ой ну, дитя, спати,
Поки прийде з поля мати
Та принесе три квітки:
Одна буде сонливая,
Друга буде дрімливая,
Третя квітка – буде спать,
Щастя й долю дарувать
(З колискової пісні, записаної на Черкащині)

Виставка, яка відкривається в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», торкається однієї з цікавих і сокровенних тем – образу дитини. На ній представлені давні світлини українських родин з різних куточків України, а також щирі народні картини – портрети дітей та їх батьків у виконанні знаних і маловідомих малярів: Анастасії Рак з Полтавщини, Панаса Ярмоленка та Якова Ющенка з Переяславщини, Марії Нелеп і Миколи Приходька з Обухівщини, Івана Орла та Івана Лисенка з Черкащини та інших.

З фотографій та портретів на нас дивляться з минулого правдивими очима діти – наші близькі і далекі предки – красиві та мудрі, усміхнені і сумні, замріяні і взадумі з неповторного світу дитинства.

Виставку доповнюють елементи дитячого народного вбрання (сорочки, керсетки, крайки, взуття), прикраси і, звичайно, невід’ємна складова дитячого світу – іграшки. Глядачі побачать унікальні зразки різноманітних «морок», «вуркалок», «павучків», «пищалок», виготовлених за описами відомого етнографа Марка Грушевського, а також дерев’яні мальовані іграшки Івана Приходька з Бориспільщини та народну яворівську іграшку з Львівщини тощо.

Діти люблять іграшки, вивчають їх, щоб збагнути природу речей – це перші кроки дитини до самостійного мислення, розвитку, майбутньої творчості. Усе це – важливі атрибути входження дитини у доросле життя, адже недарма науковці зауважують: «гра дитини, не що інше, як уподібнення серйозним справам життя».

Тож запрошуємо дітей та їх батьків, а також дідусів і бабусь до захоплюючої мандрівки світом дитини.

Виставка діятиме з 01 червня до 31 серпня 2011 року
щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10.00 до 17.30

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати