Виставка “Квіти в народному мистецтві”

20 квітня - 29 травня 2011 |

20 квітня 2011 року о 17.00 запрошуємо на відкриття виставки до Великодніх свят «Квіти в народному мистецтві» з фондових колекцій «Музею Івана Гончара».

Якби показати всі твори народного мистецтва, де зображено квіти, то без перебільшення, потрібно було б показати чи не всю сферу побутування народної культури.

Оптимістична, радісна за своєю суттю, невіддільна від природи народна культура в побуті українців виявляється здебільшого через квітковий образ – чи це живі квіти в квітнику біля хати, чи букетики на столі, чи висушені квіти-обереги за образами та на сволоку, чи в формі «дерева життя» на рушнику, чи «розетки» на гуцульській скрині, а чи квіти в дівочому віночку. І особливо це квіткове багатство відчувається під час проведення народних свят.

Ми теж зустрічаємо Великдень квітами, презентуючи у виставковій залі речі образотворчого характеру, на яких зображені квіти. Це здебільшого народні картини та рушники, які масово з’явилися в середині ХХ ст., завдяки новим впливам академічного мистецтва та масової поп-культури, а також доступним для широкого загалу матеріально-технічним засобів. У народі з’явилась можливість виробити своє відношення до квітів не лише як до символу чи орнаменту, а і як до самого відтворення образу квітки, не позбувшись, а навіть збільшивши мистецьке розмаїття характерних для народного мистецтва стилістично-декоративних форм.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 20 квітня по 29 травня 2011 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати