Виставка “Культурний простір Донеччини. Людмила ОГНЄВА: Українське вишиття”

4 листопада - 11 грудня 2015 |

Запрошуємо відвідати виставку “Культурний простір Донеччини. Людмила ОГНЄВА: Українське вишиття”.

Ми мало замислюємося над тим, як велося на Донбасі свідомим українцям, у яких умовах їм доводилося жити і творити. Сьогодні Музей пропонує вам знайомство з визначним явищем культурного життя Донеччини – доробком Людмили Огнєвої.

Людмила Радіонівна ОГНЄВА – за освітою радіофізик, за покликанням громадська діячка, журналістка, дослідниця й майстриня. Голова Донецького відділу “Союзу Українок”, заступник директора громадського музею “Смолоскип”, що кілька останніх років був острівцем українства в обласному центрі, а нині залишився в окупованій “ДНР”.

Пані Людмила є лауреатом V Всеукраїнського конкурсу “Український вишитий рушник” і міжобласного (Донецьк-Луганск) конкурсу “Жінка Донбасу – 2007”. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як “Світлиця”, “Чарівниця”.

Л.Огнєва завжди у вирі культурного життя свого краю. Не цурається гострих тем, стає на захист несправедливо замовчуваних героїв української минувшини, активно їх популяризує. Вона автор понад 45 брошур і книг, серед яких найвідоміші:

Упорядкування праць Олекси Тихого:

 • “Тарас Шевченко про мову” (pdf)
 • “Словник мовних покручів” (pdf)
 • “На перехресті думок” (pdf)
 • “Не можу більше мовчати”
 • “Сходження на Голгофу”
 • “Учитель Олекса Тихий”

Більше видань та інші матеріали – на авторській сторінці Л.Огнєвої.

Експозиція виставки висвітлює доробок Людмили Огнєвої – майстрині та журналістки. Тут представлені теми, кожна з яких окремою виставкою “кочувала” по мистецьких залах Донеччини, Києва, Санкт-Петербурга, Воронежа, Риги, Тирасполя:

 • Історія України в орнаментах, пов’язаних з іменами видатних українців 17-21 ст.
 • Чоловічі обереги – котильйони
 • “Нездоланний дух” – копії вишивок видатних українських жінок-політв’язнів
 • “Зриме Слово” – християнські символи у вишитті
 • “Дерево життя” – вишиті картини за мотивами різних народів
 • Весільні хусти, шерінки, нафрамиці – початок нової колекції
 • “Пам’ять на життя” – орнаменти вишиття з сіл Чорнобильської зони відчуження
 • Обрядові рушники за традиційними зразками

Це лише частина вишиваних робіт Людмили Огнєвої – те, що її друзям вдалося врятувати й вивезти з окупованої території. Кожен цикл робіт – чудове знаряддя просвітництва. Розповіді майстрині про вишиття можна слухати без кінця – вони вражають глибиною знань, пронизані любов’ю до материнського національного ремесла, батьківської землі. Свій досвід вона намагається передати молоді, збирає навколо себе таких же небайдужих і талановитих патріотів.

Людина незламної вдачі, цілеспрямована й невтомна трудівниця, пані Людмила після вимушеного переселення з рідного Донецька до Києва продовжує активну творчу діяльність. Вона розшукує, вивчає та власноруч відтворює на полотні вишиті мініатюри, узори рушників та вишиванок видатних українців. Здається, вишиття стало її життям, спасінням, ниточкою, яка невидимою пуповиною пов’язує її з багатостраждальним Донбасом. Невтомно працюючи, скромна й невибаглива в побуті жінка знаходить сили допомагати колегам-союзянкам та українським патріотам, які залишилися на окупованій ворогом донецькій землі, і щиро переймається їхніми проблемами.

Не полишає пані Людмила й журналістську та видавничу діяльність. Активно співпрацює з газетою “Україна козацька”, продовжує досліджувати життя і творчість українських патріотів-шістдесятників. Видавництво “Смолоскип” щойно випустило впорядковану нею велику книгу “Алла Горська. Душа українського шістдесятництва”.

Тож запрошуємо до ознайомлення з цікавою й пізнавальною сторінкою українського культурного життя Донеччини – і з величезним доробком однієї людини, яка будувала і продовжує будувати в Україні – УКРАЇНУ.

Автор концепції виставки та декорацій – Петро Гончар.

Виставка діє з 4 листопада до 11 грудня 2015 року.

Вхід на відкриття виставки – вільний, в інші дні – за вхідним квитком.
Вартість квитка: 30 грн. – для дорослих, 9 грн. – для студентів, школярів, пенсіонерів.
Музей працює щодня, з 10:00 до 17:30, окрім понеділка та останнього вівторка місяця.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати